Łuczniczka Bydgoszcz przegrała w Sosnowcu drugi mecz o 13. miejsce w tabeli PlusLigi z MKS-em Będzin. Bydgoszczanie najprawdopodobniej już w za tydzień zmierzą się ze zwycięzcą I ligi, AZS-em Częstochowa (AZS musi dopełnić wszelkich formalności wymaganych przez Polski Związek Piłki Siatkowej), o utrzymanie w siatkarskiej elicie.

Po przegranym pierwszym meczu w Bydgoszczy z MKS-em Będzin o 13. miejsce w PlusLidze, gwarantującego utrzymanie w siatkarskiej ekstraklasie, tylko najwięksi optymiści liczyli na odmianę w grze Łuczniczki. Niestety, będzinianie po raz drugi pokonali dzisiaj bydgoszczan w sosnowieckiej hali.

Mecz nie dostarczył dużych emocji. Wszystkie trzy sety miały bardzo podobny przebieg. Gospodarze już na początku setów obejmowali prowadzenie i po przełamaniu wyniku remisowego (w pierwszym secie przy wyniku 4:4, w drugim secie - 7:7, w trzecim - 1:1) pewnie zmierzali do ich  wygrania.

Łuczniczka kończy sezon w PlusLidze na 14. miejscu i teraz czeka ją rywalizacja z AZS-em Częstochowa o utrzymanie w siatkarskiej ekstraklasie. Pierwszy mecz najprawdopodobniej już w najbliższy weekend, choć żeby rywale bydgoszczan byli do niego dopuszczeni, muszą spełnić wszystkie warunki, jakie stawia zespołom występującym w PlusLidze Polski Związek Piłki Siatkowej. Rywalizacja  toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze rozegrane zostaną w Bydgoszczy.

MKS Będzin - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:19, 25:20), stan rywalizacji 2:0 dla MKS-u

MKS: Araujo, Seif, Waliński, Grzechnik, Ratajczak, Peszko, Potera (libero)

Łuczniczka: Sacharewicz, Gorchaniuk, Filipiak, Goas, Ananiew, Szalacha, Kowalski (libero) oraz Bieńkowski, Akala, Sieńko, Jurkiewicz.