Siatkarze Łuczniczki przegrali 0:3 z akademikami z Olsztyna i dalej tkwią na 15. miejscu w tabeli, oznaczającym bezpośredni spadek z  PlusLigi.

W pierwszym secie bydgoszczanie dobrze rozegrali pierwsze piłki (4:2). Potem goście weszli w mecz i wynik na tablicy radykalnie się zmienił (9:17). Łuczniczka grała schematycznie, a pojedyncze skuteczne ataki Filipiaka i Ananiewa nie mogły gwarantować bydgoszczanom sukcesu.

W drugim secie goście długo utrzymywali kilkupunktową przewagą, którą osiągnęli na początku (0:3). Rozegrał się Paweł Gryz i to dzięki jego skuteczności bydgoszczanie wyrównali (20:20). Od tego momentu prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. W grze na przewagi bydgoszczanie nie wykorzystali dwóch setboli, a goście osiem. Dziewiątego bydgoszczanie nie obronili.

W trzecim secie Łuczniczka była tłem dla zespołu, który walczy o grę w play-off.

Łuczniczka Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (19:25, 32:34, 17:25)

Łuczniczka: Goas, Ananiew, Filipiak, Gorchaniuk, Sacharewicz, Szalacha, A. Kowalski (libero) oraz Bieńkowski, Sieńko, Gryc, Jurkiewicz

Indykpol AZS: Hadrava, Zniszczoł, Andringa, Kochanowski, Woicki, Rousseaux, Żurek (libero) oraz Pliński