W meczu 25. kolejki PlusLigi siatkarze Łuczniczki przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3.

Siatkarze Łuczniczki w tym sezonie walczą o utrzymanie w PlusLidze. Po meczu z Jastrzębskim Węglem ich konto punktowe, niestety,  nie powiększyło się.

W pierwszym secie bydgoszczanie byli tłem dla sprawnie funkcjonującej jastrzębskiej maszyny. Goście już na początku partii wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (3:0), która na jej koniec urosła do 12 punktów!

W drugim secie jastrzębianom nie poszło już tak łatwo. Po niezłym otwarciu gospodarzy (2:0), goście doprowadzili do wyrównania (4:4), a następnie Kosok trzykrotnie zablokował ataki bydgoszczan i goście prowadzili 10:6. Wiary kibicom przywrócili Szalacha i Filipiak. Szaracha dwukrotnie, a Filipak raz zrewanżowali się rywalom blokiem, do tego skutecznym atakiem popisał się Gorchaniuk i było 10:10.  Do 21:21 szala zwycięstwa w partii przechylała się to w jedną to w drugą stronę. Końcówka należała jednak do gości.

W trzecim secie do walki bydgoszczan poderwały dwa punkty Gorchaniuka (2:0). Filipiak i Ananiew skutecznie punktowali ze skrzydeł i Łuczniczka prowadziła 11:6.  Wypracowanej przewagi gospodarze nie pozwolili sobie odebrać i set należał do Łuczniczki.

W czwartej partii bydgoszczanie posiadali inicjatywę w jej pierwszej części. Gdy goście doprowadzili do wyrównania 14:14, gra bydgoszczan się posypała (14:19) i trzy punkty należały do gości.

Za tydzień Łuczniczka zagra w Rzeszowie z 5. w tabeli Resovią.

Łuczniczka Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 1:3 (13:25, 22:25, 25:20, 21:25)

Łuczniczka: Ananiew, Goas, Szalacha, Filipiak, Gorchaniuk, Sacharewicz, A. Kowalski (libero) oraz Sieńko, Gryc, Jurkiewicz

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kosok, DeRocco, Kampa, Sobala, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Quiroga, Boruch