W 16. kolejce PlusLigi siatkarze Łuczniczki przegrali w Warszawie po tie-breaku z ONICO.

Zdecydowanym faworytem pierwszego meczu rewanżowego  w rundzie zasadniczej PlusLigi było ONICO. Warszawianie w Bydgoszczy wygrali łatwo 3:0. We własnej hali pokonali bydgoszczan z najwyższym trudem.

W pierwszym secie do remisu 8:8 podopieczni Jakuba Bednaruka dotrzymywali kroku rywalom. Dobrze w ataku spisywali się Filipiak i Ananiew. Potem Włodarczyk rozpoczął budowanie przewagi gospodarzy. Gdy asem serwisowym wyprowadził ONICO na 16:9, bydgoszczanie nie mieli już argumentów, by zniwelować przewagę.

Drugi set przyniósł zaciętą walkę o każdy punkt. Żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć przewagi większej niż 2 punkty. Do wyniku 13:12  dla gospodarzy prowadzenie zmieniało się sześciokrotnie. Potem Gorchaniuk wyprowadził gości na prowadzenie 14:13 i gospodarzom już nie udało się więcej wyjść na czoło. Seta atakiem zakończył Ananiew.

Trzecią odsłonę ONICO rozpoczęło z impetem (8:2) i seta wygrało zdecydowanie, z 10-punktową przewagą. W czwartym secie skuteczne ataki Bartosza Filipiaka i Jewgienija Gorchaniuka wyprowadziły Łuczniczkę na prowadzenie 12:8. ONICO walczyło jednak do końca (16:16). Spasowało gdy przed Łuczniczką były trzy piłki setowe (21:24). Stan meczu wyrównał Filipiak.

W tie-breaku długo zanosiło się na sensację. Od 1:3 do 6:8 o dwa punkty lepsi byli bydgoszczanie. Po błędnej zagrywce Szalachy i dwóch punktach Włodarczyka i Gjorgiewa gospodarze przejęli inicjatywę i mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Łuczniczka zdobyła w Warszawie jeden punkt, ale z dorobkiem 12 punktów zajmuje niskie, 14. miejsce w tabeli PlusLigi.

ONICO Warszawa - Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:17, 23:25, 25:15, 21:25, 15:12)

ONICO: Kwolek, Brizard, Wrona, Gjorgiew, Nowakowski, Włodarczyk, Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans, Firlej, Samica, Warda, Kowalczyk

Łuczniczka: Ananiew, Goas, Jurkiewicz, Szalacha, Filipiak, Gorchaniuk, Kowalski (libero) oraz Rohnka, Bobrowski, Gryc, Bieńkowski