W 17. kolejce rozgrywek PlusLigi siatkarze Łuczniczki pokonali we własnej hali 3:1  GKS Katowice.

Siatkarze Łuczniczki po dobrym występie w Warszawie, potwierdzili zwyżkę formy, pokonując dzisiaj 3:1  GKS Katowice.

Na początku pierwszego seta mecz toczył się przy przewadze gości, którzy prowadzili 13:11. Wtedy nastąpiły dwie przełomowe akcje tej części meczu, których bohaterem był Jewgienij Gorchaniuk. Kolejne dwie skuteczne akcje Filipiaka uskrzydliły bydgoszczan (15:13). W końcówce błysnął 4 udanymi punktowymi zagraniami Ananiew i Łuczniczka zdobyła pierwszy setowy punkt.

W drugiej partii wydarzenia na parkiecie zdominował GKS. Gdy katowiczanie odskoczyli na kilka punktów (6:10), bydgoszczanie nie potrafili odrobić strat  i goście doprowadzili do remisu.

W trzecim  secie Łuczniczka rozbiła rywali. Na urozmaicony repertuar zagrań bydgoszczan goście nie potrafili znaleźć recepty. Rozegrał się w ataku Filipiak i set zakończył się wysoką wygraną.

Czwarty set zakończył mecz. Bydgoszczanie odzyskali pewność gry i set toczył się przy ich wyraźniej przewadze (18:12). Goście nie dawali jednak za wygraną. Ich zryw niemal zniwelował przewagę gospodarzy (23:22). Jednak punktowe ataki Jurkiewicza i Gorchaniuka dały Łuczniczce zwycięstwo.  Najlepszy zawodnikiem meczu wybrany został Bartosz Filipiak.

Łuczniczka Bydgoszcz - GKS Katowice 3:1 (25:23, 20:25, 25:13, 25:22)

Łuczniczka: Goas, Ananiew, Jurkiewicz, Szalacha, Filipiak, Gorczaniuk, A. Kowalski (libero) oraz Gryc, Bieńkowski, Bobrowski

GKS: Witczak, Kapelus, Pietraszko, Fijałek, Kohut, Quiroga, Mariański (libero) oraz Butryn, Komenda, Sobański, Krulicki