Bydgoscy siatkarze rozegrali dwa dobre sety w Lubinie. W pierwszej odsłonie bardzo dobrze spisywali do zdobycia 20. punktu. W końcówce seta gospodarze odrobili czteropunktową stratę (16:20) i w grze na przewagi okazali się skuteczniejsi.

W drugim secie bydgoszczanie zdominowali lubinian i wydawało się, że bydgoski zespół może w meczu z faworytem przełamać fatalną ligową passę. Jednak w kolejnych dwóch partiach gospodarze odzyskali skuteczność i odnieśli pewne zwycięstwo.

Łuczniczka jest przedostatnia w tabeli PlusLigi. Do końca rundy zasadniczej zostały dwa wyjazdowe mecze z Czarnymi Radom i Jastrzębskim Węglem.

Cuprum Lubin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (26:24, 17:25, 25:21, 25:19)

Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Bohme, Taht, Gunia, Łomacz, Rusek (libero) oraz Malinowski, Michalski, Gorzkiewicz, Koumentakis

Łuczniczka: Nowakowski, Katić, Yudin, Filipiak, Szczurek, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero) oraz Jurkiewicz, Filipiak, Bobrowski