Siatkarze Łuczniczki przegrali pierwszy mecz o 13. miejsce w PlusLidze z MKS-em Będzin 2:3. Rewanż w Sosnowcu już w niedzielę. Stawką rywalizacji obu drużyn jest utrzymanie w siatkarskiej elicie.

Drużyna, która przegra dwa mecze w rywalizacji o 13. miejsce w PlusLidze będzie walczyć w meczach barażowych o utrzymanie w siatkarskiej ekstraklasie ze zwycięzcą 1. Ligi – AZS-em Częstochowa (o ile ten spełni warunki i zostanie dopuszczony do meczów barażowych).

Pierwszy mecz w Bydgoszczy miał wyrównany i zacięty przebieg. Tak było w pierwszym secie, w którym goście wystarczającą przewagę dwóch punktów osiągnęli na samym jego finiszu. W drugim secie bydgoszczanie dominowali, choć będzinianie starali się dotrzymać gospodarzom kroku (17:17). W jego końcówce błysnął w ataku Ananiew i był remis 1:1.

Trzeci set zdecydowanie wygrała Łuczniczka. Czwarta odsłona to z kolei dominacja gości. Tie-break był już pełną emocji loterią. Mimo prowadzenia Łuczniczki 10:7, będzinianie doprowadzili do gry na przewagi. Łuczniczka miała jeden meczbol. MKS też nie wykorzystał pierwszej piłki meczowej, ale drugiej już nie zmarnował.

Teraz bydgoszczan czeka niezwykle trudne wyzwanie. Kolejny mecz już w niedzielę, w Sosnowcu. Gdyby bydgoszczanie go wygrali, rozstrzygające spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek, też w Sosnowcu.

Łuczniczka Bydgoszcz - MKS Będzin 2:3 (23:25, 25:21, 25:19, 14:25, 16:18)

Łuczniczka: Goas, Gryc, Filipiak, Szalacha, Gorchaniuk, Sacharewicz, A. Kowalski (libero) oraz Ananiew, Bieńkowski, Akala, Sieńko

MKS: Waliński, Ratajczak, Seif, Grzechnik, Peszko, Araujo, Potera (libero) oraz Kozub, Klobucar