W meczu 12.  kolejki PlusLigi siatkarze Łuczniczki z akademikami w Olsztynie przegrali mecz po tie-breaku.

Pierwszy set bezapelacyjnie należał do gospodarzy. W dwóch kolejnych odsłonach trwała zażarta walka o każdy punkt, a gdy zespoły doszły do wyniku 22:22 w drugim secie i 24:24 w trzecim, więcej zimnej krwi zachowali bydgoszczanie i z batalii tych wyszli zwycięsko. Dzięki wygraniu dwóch setów wywieźli z gorącego olsztyńskiego boiska cenny punkt.

Czwarty set to pewne odrobienie strat przez gospodarzy, a w tie-breaku losy meczu ważyły się niemal do końca. Przy remisie 11:11 punkt zdobył Andringa, potem Zniszczołowi "wyszedł" as seriwsowy, Filipiak popełnił błąd w ataku i wygrać meczu nie dało już w takiej sytuacji rady.

Po ostatnich dwóch bez wyrazu porażkach, Łuczniczka znowu zagrała "z zębem".

Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:15, 23:25, 24:26, 25:19, 15:12)

Indykpol AZS: Hadrava, Zniszczoł, Andringa, Kochanowski, Woicki, Rousseaux, Żurek (libero) oraz Pliński, Kańczok, Buchowski, Scheerhoorn.
Łuczniczka: Goas, Ananiev, Rohnka, Filipiak, Szalacha, Jurkiewicz, Kowalski A. oraz Gryc, Bobrowski, Sieńko