Łuczniczka po przerwie w rozgrywkach do dzisiejszego meczu z Politechniką Warszawską przystąpiła z Michałem Żurkiem i Jakubem Jaroszem w składzie. W pierwszym i drugim secie tylko do pierwszej przerwy technicznej mecz był wyrównany. Później gospodarze zdecydowanie dominowali na parkiecie. W ataku szalał Jakub Jarosz i w obu setach na drugiej przerwie Łuczniczka prowadziła już 16:11 i taką przewagę utrzymywała aż do zdobycia setowego punktu.

W trzeciej partii bydgoszczanie nie spuszczali z tonu. Znakomitą zagrywką popisywał się Michał Ruciak. Goście jednak nie odpuszczali i w samej końcówce doprowadzili do remisu. W grze na przewagi to oni siedmiokrotnie zagrywali piłkę setową i w końcu zdobyli punkt na 32:30.

W czwartej partii akademicy dostrzegli szansę na odwrócenie losów meczu. Znakomicie piłki “dzielił” Paweł Zagumny i goście na drugiej technicznej przerwie prowadzili 16:13. Na finiszu bydgoszczanie odzyskali skuteczność i końcówkę meczu rozstrzygnęli na swoją korzyść w stosunku 12:4! Trzy punkty zostały w Bydgoszczy i Łuczniczka awansowała na 10. miejsce w PlusLidze. Najwszechstronniejszym zawodnikiem meczu uznany został Michał Ruciak.

Łuczniczka Bydgoszcz ? AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:18, 25:18, 30:32, 25:20)

Łuczniczka: Nowakowski, Klinkenberg, Jarosz, Radke, Ruciak, Kosok, Żurek (libero) oraz Wiese, Murek, Krzysiek, Jurkiewicz, Wolański

AZS: Zagumny, Lemański, Świrydowicz, Samica, Łapszyński, Mikołajczak, Olenderek (libero) oraz Filip, Radomski, Firlej, Smoliński

Więcej zdjęć: TUTAJ