Tylko na początku pierwszego seta goście nie tracili dystansu do gospodarzy. Później siła bydgoskiego ataku powodowała coraz większą liczbę błędów akademików z Olsztyna. Kevin Klinkenberg brylował w dynamicznych zbiciach, a dzielnie sekundował mu w tym dziele Jakub Jarosz. Seta zakończył Michał Ruciak (25:16).

Na początku drugiej odsłony Łuczniczka ciągle była na fali (8:5), ale po pierwszej przerwie technicznej ofensywa bydgoszczan została zatrzymana. Zmiany i przerwy zarządzane przez trenera gości odniosły pozytywny skutek. Olsztynianie potrafili w krótkim czasie z wyniku 6:10 odwrócić przebieg meczu i wyjść na kilkupunktowe prowadzenie (16:12), którego nie oddali do końca seta.

W trzecim secie bydgoszczanie się odrodzili, a goście stracili skuteczność. Bydgoszczanie skrzętnie wykorzystywali błędy akademików i dyktowali warunki gry do końca spotkania. Czwarty set był ostatnim, a dominacja gospodarzy bezdyskusyjna.
Najlepszym zawodnikiem meczu uznany został Kevin Klinkenberg.

Łuczniczka Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:16, 20:25, 25:21, 25:17)

Łuczniczka: Ruciak, Radke, Jarosz, Jurkiewicz, Klinkenberg, Kosok, Żurek (libero) oraz Krzysiek, Wolański.

Indykpol AZS: Stoilović, Woicki, Adamajtis, Zajder, Bednorz, Koelewijn, Potera (libero) oraz Waliński.