Łuczniczka w meczu z zespołem z czołówki tabeli PlusLigi nie miała zbyt wielu argumentów siatkarskich, by przeciwstawić się rywalom. Od początku meczu goście górowali nad bydgoszczanami. Pierwszy i drugi set miały niemal taki sam przebieg. Jastrzębianie systematycznie, od pierwszej piłki, powiększali przewagę punktową.

W trzecim secie gospodarze zdobyli się na zryw, a ataki gości, zwłaszcza doskonale spisującego się w nim Kubańczyka, Olivy, straciły impet. Bydgoszczanie nie potrafili jednak utrzymać dobrej dyspozycji do końca seta. Kilkupunktową przewagę udało się utrzymać od prowadzenia 11:7 do 17:14. Jednak po m.in. trzech nieskutecznych atakach Filipiaka goście doprowadzili najpierw do remisu (18:18), by wygrać kolejnych pięć piłek pod rząd (18:23) i było po meczu.

Mecz z Jastrzębiem zakończył pierwszą serię spotkań rundy zasadniczej. Na piętnaście rozegranych meczy bydgoszczanie dwa wygrali, trzynaście przegrali.

Jeszcze w tym roku Łuczniczka rozegra pierwszy mecz rundy rewanżowej. W piątek, 30 grudnia, o godz. 18 zmierzy się w Łuczniczce z GKS-em Katowice.

Łuczniczka Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 18:25,20:25)

Łuczniczka: Rohnka, Szczurek, Filipiak, Sacharewicz, Yudin, Nowakowski, Czunkiewicz (libero) oraz Gromadowski, Sieńko, Bobrowski, Jurkiewicz

Jastrzębski Węgiel: Touzinsky, Kampa, Strzeżek, Kosok, Oliva, Boruch, Popiwczak (libero) oraz Bachmatiuk, Ernastowicz