Siatkarze Łuczniczki wygrali dzisiaj drugi mecz w PlusLidze. Mecz z MKS-em Będzin przypominał wygraną konfrontację z BBTS-em Bielsko-Biała sprzed dwóch tygodni. Tak jak wtedy tak i dzisiaj najwięcej problemów bydgoszczanom sprawili rywale w pierwszym secie. Choć gospodarze szybko wywalczyli w nim kilkupunktową przewagę (6:2, 10:6) goście w drugiej części seta doprowadzili do wyrównania (20:20, 22:22). Jednak w końcówce dwa skuteczne ataki Yudina i wygrany blok Nowakowskiego dały Łuczniczce pierwszy setowy punkt.

W drugiej odsłonie będzinianie opór stawiali w pierwszej części seta (4:5, 10:11). Wtedy o znakomitym występie sprzed dwóch tygodni przypomniał sobie Bartosz Filipiak, który zaczął rywalizować z Yudinem w liczbie skutecznych ataków i bydgoszczanie dość łatwo wyszli na wysokie prowadzenie.

W trzecim secie walka również trwała do połowy seta. Gdy Mateusz Sacharewicz sprytnym zagraniem doprowadził do remisu (12:12), siatkarze Łuczniczki przystąpili do decydujących ataków, które zakończyły się powodzeniem. Najlepszym zawodnikiem meczu uznany został Patryk Szczurek (Łuczniczka Bydgoszcz).

Łuczniczka Bydgoszcz – MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:18, 25:19)

Łuczniczka: Szczurek, Yudin, Sacharewicz, Filipiak, Katić, Nowakowski, Czunkiewicz (libero) oraz Sieńko.
MKS: Kozub, Waliński, Rejno, Araujo, Roberts, Ratajczak, Potera (libero) oraz Seif, Piotrowski, Peszko, Russell.