W dniach 14-15 listopada w Mosinie koło Poznania rozegrane zostały XVI Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Zawodnicy bydgoskich klubów zdobyli na nich pięć medali.

Mimo stanu epidemii na starcie XVI Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu stanęło blisko 800 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Rywalizacja toczyła się bez udziału publiczności.

Bydgoszcz na mistrzostwach reprezentowali wojownicy z klubu XYZ Copacabana, podopieczni trenera Macieja Tazbira oraz judocy Artur Pujszo i Natalia Jasińska.

Bydgoszczanie zdobyli 5 medali, w tym 1 złoty. Mistrzostwo Polski wywalczył Łukasz Budzewicz w kategorii +100 kg. Srebrne medale zdobyli Rafał Sałek (do 88 kg) i Artur Pujszo w wadze +100kg (w najbardziej prestiżowej kategorii czarnych pasów). Na trzecim miejscu podium stanęli Krzysztof Adamczewski (do 82 kg) oraz Łukasz Chełmoński w wadze do 64 kg.

O niesłychanym pechu może mówić Natalia Jasińska, która debiutując w nowej kategorii trafiła w losowaniu na faworytkę - wicemistrzynię Europy i niestety przegrała.