Lekkoatleta bydgoskiego Zawiszy Marcin Lewandowski zdobył brązowy medal na mistrzostwach świata w Doha (Katar).

Marcin Lewandowski w ostatnim dniu odbywających się w Doha mistrzostwach świata w lekkiej atletyce wywalczył brązowy medal w biegu na 1500 m. Rywalizację w szaleńczym tempie rozpoczęli dwaj Kenijczycy Timothy Cheruiyot i Ronald Kwemoi. Uzyskali około 10 m przewagi nad pozostałymi biegaczami. Lewandowski tradycyjnie rozpoczął bieg na końcu stawki. Widząc ucieczkę Kenijczyków, Polak już w trakcie trzeciego okrążenia zaczął przesuwać się do czoła stawki.

Na ostatnim okrążeniu narzuconego tempa biegu nie wytrzymał Ronald Kwemoi  i spadł na niższą pozycję. Lewandowski, po szaleńczym finiszu, zajął trzecie miejsce na mecie, ustępując minimalnie Algierczykowi Taofikowi Makhloufi. Czas Lewandowskiego - 3:31,38 to nowy rekord Polski.