Podczas 64. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu lekkoatleci Zawiszy Bydgoszcz zdobyli 5 medali, w tym 2 złote. Mistrzami Polski zostali Marika Popowicz-Drapała w biegu na 60 m i Remigiusz Olszewski, również w biegu na 60 m.

Podcza pierwszego dnia halowych lekkoatletycznych mistrzostw Polskie Toruniu w sprincie kobiet i mężczyzn triumfowali zawodnicy CWZS Zawisza Bydgoszcz. Bardzo emocjonujący był zwłaszcza finał biegu na 60 metrów kobiet, który z bardzo dobrym czasem wygrała Marika Popowicz-Drapała przed drugą na mecie, również zawodniczką Zawiszy - Katarzyną Sokólską.. – Młodzież napiera, a mi od dwóch lat jest trochę trudniej trenować, bo jestem mamą, więc cieszę się tym bardziej. Moja rodzina, mój trener, ja – wszyscy wiemy, ile kosztuje to wysiłku, by wszystko dobrze zaplanować – mówiła złota medalistka. – Nie chcę być tylko najszybciej biegającą mamą w Polsce. Na halowych mistrzostwach się udało – dodała Popowicz-Drapała, która, jak sama przyznała, ma w swoim dorobku około sześćdziesięciu medali mistrzostw Polski z hali i stadionu.

Wśród mężczyzn po raz szósty z rzędu na 60 metrów halowe mistrzostwo Polski zdobył Remigiusz Olszewski.

Tak, szósty tytuł, a jeszcze w 2014 roku był srebrny medal. Bardzo się cieszę, miałem troszkę gorszy start, ale najważniejszy jest medal. Czuję się w Toruniu jak domu, bo wygrałem tu sześć razy z rzędu mistrzostwo Polski, mam tutaj rekord życiowy i uwielbiam tu być – mówił Olszewski, zawodnik CWZS Zawisza Bydgoszcz.

Srebrny medal w skoku o tyczce wynikiem 4,20 m wywalczyła Kamila Przybyła, a brązowy medal w trójskoku zdobył Jakub Daroszewski (BKS Bydgoszcz) - 15.28 m.

Na wysokim poziomie stał konkurs skoku wzwyż mężczyzn. Zwyciężył z wynikiem 2,29 m Norbert Kobielski z MKS-u Inowrocław) przed Sylwestrem Bednarkiem (RKS Łódź) - 2.26 m.

W niedzielę kibice w Toruniu mogą spodziewać się wielkich emocji. W planie jest m.in. konkurs tyczkarzy z udziałem m.in. Pawła Wojciechowskiego, rywalizacja na dystansie 400 metrów kobiet, w którym o medale powalczą m.in. Justyna Święty-Ersetic i Małgorzata Hołub-Kowalik, a także rywalizacja o złoty medal w pchnięciu kulą Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka.

Zdjęcia:Paweł Skraba