W dniach 16-18 października w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się mistrzostwa Polski w kickboxingu w formułach pointfighting i light contact. Złoty medal w formule pointfighting w kategorii wagowej -84kg wywalczył bydgoski karateka Mariusz Migdalski.

W mistrzostwach Polski duży sukces odniósł bydgoski karateka Mariusz Migdalski, dla którego był to debiut w kickboxingu. Po wygranych walkach z Jakubem Kalinowskim (Sportowy Klub Politechniki Lubelskiej) i Szymonem Grabowskim (Tang Soo Do Pionki) Migdalski wywalczył tytuł mistrza  Polski seniorów w formule pointfighting w kategorii wagowej -84kg.

Po konkurencji pointfighting zostały rozegrane walki w light contact. W tej kategorii, po wygranym ćwierćfinale, Migdalski przegrał w półfinale z późniejszym mistrzem i zakończył zmagania na 3 miejscu.

Zawody zostały zorganizowane przez kluby MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie oraz Zamek Expom Kurzętnik pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Mariusz Migdalski na co dzień jest zawodnikiem karate w klubie Bushido Bydgoszcz, natomiast na MP w kickboxingu reprezentował klub gospodarzy Zamek Expom Kurzętnik.