W niedzielę, 5 grudnia, w Myślęcinku na starcie CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden stanęło niemal 550 uczestników. Zwycięzcami biegu głównego na dystansie 5 km zostali Mateusz Kaczmarek oraz Aleksandra  Brzezińska.

W dzisiejszym biegu CITY TRAIL w Myślęcinku zwycięstwo odniósł siódmy zawodnik ubiegłotygodniowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych – Mateusz Kaczmarek, który stoczył pasjonującą walkę o wygraną z Sebastianem Nowickim. Jej efektem jest świetny wynik – 14:46.  Pochodzący z Obornik i startujący na co dzień w poznańskiej odsłonie CITY TRAIL Sebastian Nowicki przegrał o niespełna pół sekundy – jego wynik to również 14:46.

Trzecie miejsce zajął dzisiaj – drugi przed miesiącem – Marcin Biskup, który metę minął w czasie 15:23.

Zwyciężczynią zawodów została – po raz drugi w edycji – Aleksandra Brzezińska, mistrzyni Polski w maratonie z 2019 roku. Jej dzisiejszy wynik to 16:33.  Jako druga zawody ukończyła powracająca do formy po urodzeniu dziecka - Olga Ochal (17:53), a trzecie miejsce wywalczyła Marzena Rozpędzik (19:06).

Zdjęcia: Filip Kowalkowski