W sobotnim meczu IV ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz pokonali Kujawiankę Izbica Kujawska 3:1. Dzięki zwycięstwu umocnili się na pozycji lidera IV ligi, a nad wiceliderem,  Kujawianką, mają pięć punktów przewagi.

Chemik od początku spotkania częściej był w posiadaniu piłki, ale sytuacji bramkowych wypracował niewiele. W 30 min. piłka wpadła co prawda do siatki po strzale Pawła Olszewskiego, ale sędzia dopatrzył się rykoszetu i odgwizdał spalonego. W 41 min.  Michał Żurowski strzelił pierwszą bramkę. Najwyżej wyskoczył do piłki dogranej ze stałego fragmentu gry i strzałem głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Cztery minuty później w podobnej sytuacji ponownie wpisał się na listę zdobywców bramki.

Po przerwie przyjezdnym udało się strzelić gola kontaktowego, gdy w 61 min. spotkania Kamil Kuropatwiński wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką jednego z bydgoszczan. Podopieczni Piotra Gruszki szybko odpowiedzieli jednak trafieniem wprowadzonego kilka minut wcześniej do gry, Patryka Nowaka. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i Chemik wygrał z Kujawianką 3:1.

Dzięki zwycięstwu Chemik ma pięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Kujawianką.

Chemik Bydgoszcz – Kujawianka Izbica Kujawska 3:1 (2:0)
Bramki: Michał Żurowski 41’, 45’, Patryk Nowak 67’ – Kamil Kuropatwiński 67’

Chemik: Tatera – Czajka, Frasz, Maziarz, D. Włosiński, Żurowski, Osiński, Olszewski (87’ Kawałek), Kot (88’ Dąbek) , Mik (60’ Nowak), Janicki (90’ Płóciennik).