W meczu 27. kolejki I ligi Enea Astoria Bydgoszcz po dogrywce pokonała Elektrobud-Investment ZB Pruszków 82:78.

Po I kwarcie Astoria prowadziła z Pruszkowem, mając 9-punktową przewagę i mogło się zdawać, że zwycięstwo faworyta nie będzie zagrożone. Dalszy przebieg spotkania nie potwierdził tego. Goście systematycznie odrabiali stratę i na półtorej minuty przed końcem meczu, po rzutach wolnych Kierlewicza, objęli prowadzenie (69:70). Po trafieniu Cetnara na 69:72 na 40 sek. przed syreną zrobiło się gorąco. Na szczęście najskuteczniejszy w drużynie gospodarzy Aleksandrowicz na 20 sek. przed końcem rzutem za "3" wyrównał, Szwed na 2 sekundy przed końcem chybił i o wygranej w meczu zdecydowała dogrywka.

W ostatnich 5 minutach meczu ponownie błysnął Aleksandrowicz. Na dziesięć zdobytych punktów, osiem było jego autorstwa, i Astoria zainkasowała 2 punkty za zwycięstwo.

Za tydzień, 17 marca,  mecz na szczycie. Astoria zmierzy się we Wrocławiu z liderem tabeli,  Śląskiem, do którego traci jeden punkt!

Enea Astoria Bydgoszcz - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 82:78 (23:14, 19:23, 19:19, 11:16, d. 10:6)

Enea Astoria: Frąckiewicz 19, Grod 10, Śpica 7, Kukiełka 7, Nowakowski 5 oraz Aleksandrowicz 20, Pochocki 7, Szyttenholm 4, Fatz 3, Kondraciuk 0

Elektrobud-Investment ZB: Szwed 20, Tradecki 20, Paszkiewicz 11, Kierlewicz 10, Cetnar 6 oraz Ornoch 11, Hałas 0, Olszewski 0, Drewniak 0, Wieluński 0, Miłak 0.