Miasto wyłoniło operatora hali targowej na blisko 10 lat. Rzemieślniczy browar, kino letnie, strefy eventowo-kulturalne, bazar z lokalnymi produktami oraz bogaty wybór gastronomii – między innymi te funkcje znajdą się w odmienionej hali targowej.
- Miasto oddaje na około 10 lat obiekt prywatnemu inwestorowi, który zapełni to miejsce funkcjami, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, wyrażonymi w konsultacjach społecznych. Komisja jednogłośnie postanowiła wybrać ofertę firmy Net2b, która spełniała wszystkie nasze oczekiwania – poinformował zastępca prezydenta Michał Sztybel podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma.
- Mamy nadzieję, że wszystkie zaplanowane przez nas funkcje w hali targowej spełnią oczekiwania mieszkańców i turystów. Przewidujemy w tym miejscu urządzenie nowoczesnej gastronomii, miejsc eventowych. Mamy w planach organizować tu otwarte wydarzenia kulturalne, targi. Zapraszamy też przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić kreatywne i pomysłowe biznesy w tym miejscu – zapowiedziała Anna Żakowska–Pindel, przedstawicielka inwestora.
Miasto wydzierżawi halę targową firmie Net2b na 11 lat i 11 miesięcy. Wyłoniony inwestor opracuje teraz projekt budowlany i przeprowadzi remont inwestorski. Anna Żakowska-Pindel zapowiedziała, że otwarcie nowej hali targowej powinno nastąpić za 18 miesięcy.
W nowej hali znajdą miejsce m.in. stoiska handlowe, lokale usługowe, gastronomia, strefy rozrywki i wypoczynku. Zagospodarowane zostaną trzy poziomy hali: strefa podziemna, parterowa i antresola. Na tej ostatniej znajdzie się kawiarnia, miejsce do nauki wyposażone w elementy multimedialne oraz centrum szkoleniowe oferujące kursy gotowania, cukiernictwa i inne.
Wchodząc z ulicy Magdzińskiego do hali targowej znajdziemy się w otwartej i wspólnej przestrzeni konsumpcyjnej, w której działać będzie 10 różnych tematycznie kuchni. Cocktail bar ma być najwyższym regałem barowym w Polsce i jednocześnie kameralną sceną dla muzyków. W całym obiekcie przewidziano 4 strefy eventowe: 2 na kondygnacji 0 i po jednej na -1 i +1.
Według zaprezentowanej koncepcji teren znajdujący się na zewnątrz zamieni się w reprezentacyjny plac. Na placu zaaranżowane zostanie kino letnie z piaszczystą plażą i leżakami. Będzie też scena, na której odbywać się będą koncerty i inne wydarzenia pod chmurką. Na zewnątrz znajdzie się także bazar, a na nim warzywa i owoce, pieczywo oraz produkty ekologiczne.
W centralnym miejscu kondygnacji podziemnej znajdzie się historyczny dziedziniec, na którym zaprezentowana zostanie historia obiektu oraz miasta. Dalej znajdzie się strefa eventowo-kulturalna. Służyć będzie spotkaniom autorskim, wieczorom poetyckim i wernisażom, wystawom. W tym miejscu utworzony zostanie rzemieślniczy browar. Nie zabraknie także stoisk handlowych i lokali usługowych.
- Jako bydgoszczanie czekaliśmy na to miejsce. Ten moment właśnie nastąpił. Hala wraca do swojej dawnej świetności. Prezentacja zadowoliła nas w 100%. - powiedział podczas konferencji prasowej Dariusz Markowski, przewodniczący Rady ds. Estetyki Miasta, dodając, że powraca ładny, estetyczny fragment miasta.