Wielki sukces odniosły koszykarki z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ?MUKS?. Wygrały w Wodzisławiu Śląskim finałowy turniej II ligi i awansowały do I ligi kobiet.

Dziewięć z dwunastu zawodniczek, które są autorkami sukcesu to 17-18-letnie juniorki. Warto dodać, że niemal wszystkie zawodniczki to bydgoszczanki i wychowanki MUKS ?MUKS? Bydgoszcz!

Turniej finałowy II ligi bydgoszczanki przeszły jak burza. Na początek podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego pokonały 59:49 MUKS Chrobrego Basket Głuchołazy. Liderkami zwycięskiej drużyny były Martyna Myśków (22 punkty, 8 zbiórek, 5 asyst) i Justyna Kostencka-Janik (13 punktów).

W sobotę MUKS zmierzył się z zespołem MKS Polkowice. Do przerwy bydgoszczanki prowadziły już 45:23, a po przerwie przewaga powiększyła się do 31 ?oczek? ? 95:64. Najwięcej punktów zdobyła Natalia Błaszczak ? 15, jedno ?oczko? mniej na swoim koncie zapisała Magdalena Błysz, a po trzynaście Martyna Myśków i Bibiana Puzdrowska.

O awansie zadecydowało ostatnie spotkanie turnieju, z gospodarzem, ŻKK Olimpią Wodzisław Śląski. Bydgoszczanki odniosły w nim zdecydowane zwycięstwo, pokonując rywalki różnicą 23 punktów. Kolejne świetne zawody rozegrała Martyna Myśków (28 punktów, 9 zbiórek, 6 przechwytów), osiemnaście punktów wywalczyła Justyna Kostencka-Janik (dodatkowo 8 zbiórek i 6 przechwytów), a kolejny mecz na wysokim poziomie zagrała Weronika Papiernik ? 14 ?oczek? i osiem zbiórek.

Organizatorzy przyznali zawodniczkom MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz aż trzy nagrody. Justyna Kostencka-Janik została wybrana MVP całego turnieju, Martyna Myśków, która w turnieju zdobyła 63 punkty (średnio 21 na mecz) uzyskała miano króla strzelców, a najlepszą zawodniczką zespołu wybrano Weronikę Papiernik!

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ?MUKS? Bydgoszcz istnieje od niespełna 8 lat. W tym czasie wychowanki klubu wywalczyły 2 złote medale mistrzostw Polski młodziczek (U-14 K), brązowy medal mistrzostw Polski kadetek (U-16 K), złoty medal mistrzostw Polski juniorek (U-18 K) oraz jako reprezentacja Województwa Kujawsko-Pomorskiego złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (U-15 K).