Sześć meczów, sześć zwycięstw, pierwsze miejsce w rozgrywkach 2 ligi kobiet ? to bilans w sezonie 2013/2014 zespołu Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ?MUKS? Bydgoszcz. Podopieczne Krzysztofa Janika już wcześniej zapewniły sobie miejsce w półfinałach rywalizacji o wejście do I ligi kobiet, a dzisiaj potwierdziły dominację na drugoligowych parkietach. MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz bardzo wysoko pokonał XX LO SMS Bydgoszcz 128:36.

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz to zespół złożony z wychowanek (kadetek) uzupełniony doświadczonymi seniorkami, Justyną Kostencką-Janik i Martyną Myśków. W czwartkowym spotkaniu od początku widać było dużą przewagę, po pięciu minutach gry było 19:4, natomiast na koniec kwarty 41:6. Do przerwy podopieczne Krzysztofa Janika prowadziły już 73:15. W drugiej części gry młode koszykarki dopełniły formalności i ostatecznie pokonały przeciwniczki 128:36.

Bydgoska drużyna zagra w turnieju półfinałowym o wejście do I ligi kobiet, który odbędzie się w dniach 21-23 marca 2014 r.

W rozgrywkach 2 ligi kobiet najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Martyna Myśków (MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz), która zdobywała średnio ponad 23 punkty w meczu. W czołówce sklasyfikowano też Natalię Gwizdałę (niespełna 16 lat, ponad 19 pkt.) oraz Aleksandrę Szymańską (15 lat, ponad 18 punktów). Nasze koszykarki były też w czołówce celnych rzutów za 3 punkty ? Myśków trafiała średnio 1,67 razy na mecz, natomiast Weronika Papiernik 1,33 razy.

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz ? XX LO SMS Bydgoszcz 128:36 (41:6, 32:9, 27:11, 28:10)

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz: Szymańska 35, Myśków 32, Kostencka-Janik 15, Papiernik 13, Gwizdała 12, Błysz 11, Błaszczak 4, Preihs 4, Rahn 2, Wyczałkowska 0, Wisniewska 0, Malicka 0.