Turniej o medale mistrzostw Polski rozpoczął się dla naszego zespołu bardzo udanie. Na wejście zmierzył się z UKS Trójką OSiR Żyrardów ? gospodarzem imprezy i jak się okazało mistrzem Polski. Po wyrównanej rywalizacji przez 40 minut gry MUKS WSG SUPRAVIS triumfował w stosunku 51:46. MVP tego meczu wybrana została Natalia Błaszczak, która bardzo ciężko pracowała w obronie i dorzuciła 4 punkty i 7 zbiórek. Bardzo dobry mecz zagrała też Weronika Papiernik, która zapisała na swoim koncie double-double (14 punktów i 12 zbiórek). Piętnaście ?oczek? dorzuciła Natalia Gwizdała.

W czwartek MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz zagrał z KS JAS-FBG Sosnowiec. Drużyna ze Śląska podobnie jak gospodynie postawiła trudne warunki i ponownie podopieczne Krzysztofa Janika wygrały po zaciętej rywalizacji 48:44. Kolejne dobre spotkania zanotował Natalia Gwizdała (19 punktów i 9 zbiórek). Dziewięć punktów i tyle samo zbiórek dorzuciła Aleksandra Szymańska.

Po czwartkowej rywalizacji bydgoszczanki były już pewne awansu do najlepszej czwórki z pierwszego miejsca, wobec tego sztab szkoleniowy zespołu dał odpocząć sześciu podstawowym zawodniczkom w piątkowym meczu z MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski. Zmienniczki po dobrym meczu, walce o każdą piłkę i zaangażowaniu przegrały 45:61 po udanej końcówce przeciwniczek. Bardzo dobrze zaprezentowała się Julia Malicka (16 punktów). W dobrym stylu pokazała się Sandra Rahn (12 punktów i 9 zbiórek), dobrze zagrała także Sara Wyczałkowska (6 punktów, 8 zbiórek i 6 przechwytów).

W piątek dość nieoczekiwanie VBW GTK Gdynia przegrała z WKK Wrocław i to ekipa znad morza była przeciwnikiem bydgoszczanek w meczu o awans do finału. Po raz kolejny osoby zgromadzone na trybunach oglądały niezwykle zacięty, wyrównany pojedynek. Do przerwy gdynianki prowadziły różnicą czterech punktów. Po przerwie podopieczne Janika odrobiły przewagę i wyszły na prowadzenie, jednak błędy w końcówce spotkania spowodowały, że na 21 sekund przed końcem Gdynia ustaliła wynik meczu ? 51:53. Przypomnijmy, że w półfinale w Rzeszowie to MUKS WSG SUPRAVIS wygrał różnicą dwóch ?oczek?. 13 punktów zdobyła Weronika Papiernik, po 12 dorzuciły Gwizdała i Szymańska, a 8 Natalia Błaszczak.

Po sobotniej przegranej bydgoszczanki zmierzyły się z WKK Wrocław o brązowe medale i tytuł drugiego wicemistrza Polski. Dziewczęta od początku pokazały, że są zdeterminowane i liczy się tylko zwycięstwo. Do przerwy MUKS WSG SUPRAVIS odskoczył na 16 punktów, a po przerwie powiększył przewagę do dziewiętnastu ? 69:50. Znów bardzo dobre zawody zagrała Gwizdała (27 punktów, 6 zbiórek i 4 przechwyty), 12 ?oczek? i 8 zbiórek dorzuciła Magdalena Błysz, a ze stuprocentową skutecznością trzy ?trójki? trafiła Weronika Preihs.

Tym samym MUKS WSG SUPRAVIS wrócił do Bydgoszczy z brązowymi medalami mistrzostw Polski kadetek (U16 K). Warto nadmienić, że w bydgoskim zespole występowały dziewczęta od początku swojej kariery szkolone w Bydgoszczy, tym bardziej trzecie miejsce w Polsce jest dużym sukcesem.