W turnieju udział wzięły cztery zespoły ? MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz (mistrz województwa kujawsko-pomorskiego), MMKS Katarzynki Toruń (wicemistrz województwa kujawsko-pomorskiego), UKS Basket Aleksandrów Łódzki (mistrz województwa łódzkiego) oraz Widzew Łódź (wicemistrz województwa łódzkiego). Zwycięzca imprezy awansował bezpośrednio do półfinału mistrzostw Polski.

W pierwszym meczu MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz we własnej hali podejmował MMKS Katarzynki Toruń. Podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego nie dały większych szans przeciwniczkom i wygrały 110:33. W tym samym czasie w Aleksandrowie Łódzkim miejscowy UKS Basket pokonał Widzew Łódź 62:48.

W sobotę bydgoszczanki podejmowały Widzew Łódź. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, do przerwy MUKS WSG SUPRAVIS prowadził 34:33. Druga część gry to dominacja zawodniczek Janika i Malinowskiego i zwycięstwo w stosunku 82:49. W drugim meczu gospodynie pokonały torunianki.

W wyniku sobotnich rozstrzygnięć było pewne, że MUKS WSG SUPRAVIS w niedzielę będzie walczył z UKS Basketem Aleksandrów Łódzki o miejsce w półfinale mistrzostw Polski kadetek. Spotkanie ponownie rozpoczęło się od wyrównanej rywalizacji, jednak bydgoszczanki przez cały czas budowały przewagę, by do przerwy prowadzić 37:23. Przez kolejne dwadzieścia minut gry bydgoski zespół zdobył 11 punktów więcej niż przeciwniczki, a ostatecznie wygrał 68:43.

Tym samym do dalszej rywalizacji w fazie centralnej awansowały MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz (półfinał), UKS Basket Aleksandrów Łódzki i Widzew Łódź (ćwierćfinał). Niestety, mniej szczęścia miały torunianki, które odpadły z walki o mistrzowski tytuł.