Lotto-Bydgostia triumfuje na mistrzostwach Polski w Poznaniu, gdzie siostry Maria i Anna Wierzbowskie oraz Dariusz Paczkowski trzykrotnie sięgnęli po złoty medal.

Lotto-Bydgostia ma już taką tradycję. Reprezentanci klubu najpierw jadą na mistrzostwa, potem są zawody, a po powrocie do Bydgoszczy następuje liczenie medali i zdobytych tytułów. W miniony weekend (3-4 czerwca)  odbyły się w Poznaniu – ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów. Wioślarki i wioślarze LOTTO-Bydgostia na Torze Regatowym ,,Malta” zdobyli 13 medali, w tym 7 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. W klasyfikacji medalowej i punktowej bydgoski klub zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce.

Na tradycyjnym pikniku po mistrzostwach Polski seniorów prezes klubu zapewnił, że sportowcy Lotto-Bydgostii do każdych zawodów przystępują z najwyższym zaangażowaniem i walka o medale mobilizuje ich tak jakby po raz pierwszy walczyli o najwyższe trofea. - Wioślarki i wioślarze, którzy startują w naszych barwach zawsze walczą o jak najlepsze lokaty - spokojnie tłumaczył dziennikarzom, sympatykom i sponsorom klubu prezes Zygfryd Żurawski.

- To już czwarty raz z rzędu wygrywamy trzy złota - mówiły podczas pikniku w klubowej przystani przy Żupach 4 siostry Maria i Anna Wierzbowskie, podkreślając krajową supremację. - Teraz trudniejsze zadanie przed nami, Będziemy przygotowywać się w Wałczu do mistrzostw świata - wskazały kolejny cel. Nie tylko one zdobyły potrójne złoto. W trzech dekoracjach złotym medalem uczestniczył też  Dariusz Paczkowski. Po dwa złote medale zdobyli: Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann i Rafał Nalewalski.

Zzawodnicy LOTTO-Bydgostii, którzy wywalczyli siedem złotych medali: Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska  (czwórka bez sternika kobiet), Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska (dwójka bez sternika kobiet), Rafał Nalewalski, Dariusz Paczkowski, Dawid Wachowicz, Radosław Krzewiński (czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej),  Dariusz Paczkowski (jedynka mężczyzn kategorii lekkiej), Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Daria Krysiak, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska, Magdalena Baszyńska, Klaudia Jedynak, Ewa Gałek, sternik Wiktoria Misiołek (ósemka ze sternikiem kobiet), Mikołaj Burda, Piotr Hojka, Ryszard Ablewski, Rafał Nalewalski, Dominik Gasiul, Filip Żuchowski, Jakub Dominiczak, Marcin Sobieraj, sternik Wojciech Wiśniewski (ósemka ze sternikiem mężczyzn) i Łukasz Zub, Rafał Nalewalski (dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej).

Trzy srebrne medale zdobyli: Łukasz Zub (jedynka mężczyzn kategorii lekkiej), Martyna Mikołajczak (jedynka kobiet kategorii lekkiej), Zuzanna Dreier, Martyna Mikołajczak (dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej), a trzy brązowe: Mikołaj Burda, Piotr Hojka, Dominik Gasiul, Ryszard Ablewski (czwórka bez sternika mężczyzn), Jakub Dominiczak, Kacper Piwański, Marcin Sobieraj, Dariusz Radosz (czwórka podwójna mężczyzn) oraz Izabela Gałek, Klaudia Jedynak (dwójka podwójna kobiet).

W punktacji drużynowej ENEA Mistrzostw Polski Seniorów w Poznaniu Lotto-Bydgostia zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 446 pkt., przed AZS AWFiS Gdańsk – 253 pkt., AZS AWF Warszawa – 230 pkt. i AZS UMK Energa Toruń – 181 pkt.  Zawisza Bydgoszcz ze 105 pkt. był dziesiąty, Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie (78 pkt.) - trzynaste, a Bydgoski Klub Wioślarek (66 pkt.) - czternasty.