Bydgoszczanki przegrały wszystkie piętnaście meczy w ORLEN Lidze. W ostatnich czterech spotkaniach z wyżej notowanymi rywalkami z Atomu Trefla, Tauronu Banimexu, BKS-u Aluprofu i dzisiaj Muszynianki bydgoszczanki porażki osłodzone były wygranym jednym setem.

W trzecim secie po wyrównanym początku przyjezdne wyszły na prowadzenie 9:5. Wtedy nastąpił zaskakujący zryw pałacanek, które kompletnie zaskoczyły skutecznymi zagraniami faworyzowane muszynianki. Serwisowy as Patrycji Polak, który gospodyniom na drugą przerwę techniczną dał prowadzenie (16:14) powinien obudzić najbardziej utytułowany polski zespół. Nic takiego się nie stało. Bydgoszczanki nie tylko skutecznie atakowały, ale zdobywały punkty blokiem i wygrały seta 25:19!

W pierwszym, drugim i czwartym secie Pałac nie był jednak dla Muszynianki równorzędnym rywalem. Zdobycie 15 punktów było w nich pułapem dla gospodyń maksymalnym. Z tego powodu 15 mecz w lidze nie przyniósł bydgoszczankom choćby punktu.

Teraz przychodzi czas, gdy Pałac rozgrywać będzie mecze z drużynami niżej notowanymi w ORLEN Lidze. W sobotę, 23 stycznia, gra w Łodzi z Budowlanymi i chyba w tym meczu nadziei na przełamanie nie można jeszcze pokładać.

Pałac Bydgoszcz – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1:3 (11:25, 15:25, 25:19, 15:25)

Pałac: Polak, Biedziak, Misiuna, Twardowska, Skorupa, Czyżnielewska, Korabiec (libero) oraz Tomczyk, Pieczka, Dybek, Fojucik

Muszynianka: Carter, Różycka, Wojcieska, Radenkovic, Kurnikowska, Plchotowa, Maj (libero) oraz Gierak, Hatala, Sosnowska, Jasińska