W meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet KS Basket 25 Bydgoszcz pokonał we własnej hali 1KS Ślęzę Wrocław 73:71.

Koszykarki Basketu dzięki fantastycznej IV kwarcie pokonały Ślęzę.

Mecz w pierwszej połowie miał nieoczekiwany przebieg. W dwóch 10-minutowych odsłonach spotkania bydgoszczanki zdobyły po 14 punktów. Na dobrze dysponowaną drużynę z Wrocławia było to zdecydowanie za mało. Basket do przerwy miał 15-punktową stratę.

Po przerwie trzecia odsłona meczu zakończyła się remisem 15:15. Ostatnie 10 minut gry było już popisem gospodyń, a właściwie Janeesy Jeffery i wspomagającej ją Julie McBride.

Od 43:60 w ciągu 2 minut bydgoszczanki zanotowały serię 13:0 i niemal odrobiły stratę (56:60). Do końca spotkania mecz był zacięty i wyrównany. Na 30 sek. przed końcem trójka Jeffery wyprowadziła bydgoszczanki na prowadzenie (71:68). Sutton próbowała przechylić szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych (72:71), ale punkt z rzutu wolnego Jeffery na 73:71 przypieczętował wygraną Basketu 25.

KS Basket 25 Bydgoszcz - 1KS Ślęza Wrocław 73:71 (14:20, 14:23, 15:15, 30:13)

Basket 25: Jeffery 31, Evans 15, Międzik 3, Szajtauer 2, Michałek 0 oraz McBride 10, Ervin 8, Stankiewicz4, Faleńczyk 0

Ślęza: Sutton 18, Jones 17, Dudasova 15, Jakubiuk 6, Dobrowolska 5 oraz Dedić 6, Puter 4, Poleszak 0