W rundzie jesiennej w Chorzowie Zawisza pechowo przegrał 0:1 z Ruchem, rewanż w Bydgoszczy kompletnie się nie udał, klęska 0:3 mówi sama za siebie. W trzecim podejściu w Chorzowie Zawisza też przegrał: 1:3. Z dzisiejszej porażki bydgoszczan można jednak najłatwiej wytłumaczyć. Chorzowianie walczą o trzecie miejsce w tabeli. Tymczasem Zawisza wszystkie cele założone na ten sezon już osiągnął: zdobył Puchar Polski i gra w grupie mistrzowskiej. Odnotujmy też, że sezon kończy w mocno już rezerwowym zestawieniu.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy i było kilka groźnych sytuacji w polu karnym Zawiszy. Ale w 15 min. to Luis Carlos zmarnował najlepsza okazję i nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Buchalikiem. Mez nie był ciekawym widowiskiem, a w grze Zawiszy dało się zauważyć znużenie sezonem.

W drugiej połowie ambitny Ruch w 64 min. doprowadził do strzelenia pierwszej bramki. Starzyński wykorzystał 100-procentową okazję i pokonał Kaczmarka. Trzy minuty później drugą żółtą kartkę obejrzał Hermes. Osłabiony Zawisza wcale nie zamierzał kapitulować, prowadząc otwartą grę. Jednak w 74 min. chorzowianie przeprowadzili dość widowiskową akcję, a obrońcy Zawiszy nie zdążyli zablokować strzału Starzyńskiego, który zdobył drugiego gola.

W ostatniej minucie gry Zawisza zdobył honorową bramkę. Kadu skutecznie wykorzystał odbitą przez bramkarza Ruchu piłkę i umieścił ją w siatce. Gdy zapowiadała się nerwowa końcówka, Ruch skutecznie skontrował. Dośrodkował Gigołajew, Szyndrowski strzelił mocno, Kaczmarek sparował przed siebie, pierwszy piłki dopadł Jankowski i z najbliższej odległości strzelił obok bramkarza Zawiszy, a obrońcy gości nie zdążyli z interwencją.

Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz 3:1 (0:0)
1:0 – Filip Starzyński 63’
2:0 – Filip Starzyński 72’
2:1 – Jorge Kadu 89’
3:1 – Maciej Jankowski 90+2’

Ruch: Michał Buchalik – Marek Szyndrowski, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Maciej Sadlok, Jakub Kowalski (11’ Kamil Włodyka,) Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz (79’ Maciej Jankowski), Filip Starzyński, Marek Zieńczuk (88’ Roland Gigołajew), Grzegorz Kuświk.

Zawisza: Wojciech Kaczmarek – Igor Lewczuk, Andre Micael, Łukasz Skrzyński, Sebastian Ziajka, Jakub Wójcicki, Hermes, Sebastian Dudek, Kamil Drygas, Luis Carlos (60’ Alvarinho), Wahan Geworgian (73’ Jorge Kadu).

Czerwona kartka: Hermes (Zawisza) – 65’ druga żółta.

Żółte kartki: Stawarczyk (Ruch) oraz Hermes, Micael, Drygas, Ziajka, Kadu (Zawisza).