W ostatnim dniu mistrzostw rozegranych zostało osiem finałów: skok wzwyż kobiet, 100 m ppł, rzut dyskiem mężczyzn,
3000 m z przeszkodami, 1500 m kobiet, 800 m mężczyzn i sztafety 4 × 400 m kobiet i mężczyzn. Nasi reprezentanci o medale walczyli w dwóch.

W rzucie dyskiem mężczyzn znakomicie wypadł Oskar Stachnik, który w trzeciej serii wynikiem 62.83 m poprawił rekord życiowy i zdobył srebrny medal. Tytuł mistrza świata wywalczył Katarczyk Mohamed Ibrahim Moaaz z wynikiem 63.63 m. Drugi z Polaków w konkursie Konrad Bukowiecki (mistrz świata w pchnięciu kulą) rzucił 59.71 m i zajął piąte miejsce. Brązowy medal zdobył Białorusin Hleb Żuk – 61,70.

W sztafecie kobiet 4× 400 m Polki pobiegły w składzie Katarzyna Martyna, Karolina Łozowska, Natalia Węglarz i Natalia Kaczmarek i uzyskały najlepszy czas w sezonie ? 3:36.95. Pozwoliło im to na zajęcie 6. miejsca. Zwyciężyły Amerykanki z czasem 3.29,11.

Polska kończy bydgoskie mistrzostwa z dorobkiem 2 złotych i 2 srebrnych medali i w klasyfikacji medalowej zajęła 6. miejsce (medale zdobyli przedstawiciele 47 krajów). Na pozycji lidera znalazła się reprezentacja Stanów Zjednoczonych.
Poza medalami Bukowieckiego i Stachnika złoto w rzucie oszczepem zdobyła Klaudia Maruszewska, a srebro w biegu na 100 metrów Ewa Swoboda.

Za dwa lata 17. IAAF Mistrzostwa Świata U20 odbędą się pomiędzy 10 i 15 lipca, a ich gospodarzem będzie fińskie Tampere. Tymczasem już w 2017 najlepsi lekkoatleci Europy przybędą na stadion Zawiszy, aby walczyć o medale 11. Mistrzostw Europy U23.

Więcej zdjęć: TUTAJ