Niedzielny koncert z cyklu “Rzeka Muzyki” zgromadził dzisiaj rekordową publiczność w amfiteatrze przy Operze Nova. Koncerty w plenerze fundowane przez miasto cieszą się wśród bydgoszczan dużą popularnością, a gdy pogoda dopisała i proponowany repertuar dotyczył muzycznej klasyki w jazzowych aranżacjach w wykonaniu znakomitych muzyków nadkomplet publiczności nie może dziwić.
Dodajmy, że bydgoszczanie uczestniczyli w prawykonaniu nowego projektu znakomitego polskiego perkusisty jazzowego Cezarego Konrada. Muzykę, która popłynęła dzisiaj na wodzie będzie można posłuchać z nowej płyty jesienią.
Koncert rozpoczął się od “Libertanga” Astora Piazolli na hip-hopową nutę, potem popłynęła muzyka z “Czterech pór roku” Antonia Vivaldiego. – Będzie to część druga “Lato”. Zabrzmi motyw burzy, w którym będziemy zaklinać wszelkie możliwe zmiany meteorologiczne w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut – zapowiedziała Dominika Matuszak, przypominając perypetie pogodowe koncertu sprzed tygodnia. A potem, koncert potoczył się jak zawsze, czyli były brawa, owacje i bisy.
Kompozycje wykonane zostały przez zespół w składzie: Cezary Konrad ? wybierany nieprzerwanie od 1992 roku przez czasopismo Jazz Top i Top Drummer najlepszym polskim perkusistą jazzowym, laureat Grammy, Paweł Tomaszewski ? pianista i kompozytor, laureat najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce, laureat Fryderyka 2009 z Grzegorzem Nagórskim i Robert Kubiszyn ? wybitny polski kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Na instrumentach smyczkowych zagrały Anna Konrad ? skrzypce, Anna Witkowska ? skrzypce i Joanna Krzyśków ? altówka.