W ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne nie wykryły w Kujawsko-Pomorskiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W kraju zarejestrowano ich 247.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj rano, że w ciągu minionej doby w województwie kujawsko-pomorskim służby sanitarno-epidemiologiczne nie wykryły żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zakażonych w regionie od początku epidemii wynosi 669. Liczba ofiar epidemii nie uległa zmianie i wynosi 49.
Koronawirusa pokonało dotąd w województwie 539 osób.
Liczba osób przebywających w kwarantannie od wczoraj zwiększyła się z 1291 do 1 420. Natomiast liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym od wczoraj zwiększyła się nieznacznie z 55 do 58.
Od początku epidemii pobrano w województwie do badania 64 025 próbek. W ciągu minionej doby pobrano ich do badania 438.
Natomiast w całym kraju stwierdzono dzisiaj 247 nowych przypadków zakażenia. Najwięcej wykryto ich w województwach: śląskim (78), wielkopolskim (31), mazowieckim (27), łódzkim (21).
W ciągu minionej doby 6 osób zakażonych w wieku od 37 do 90 lat zmarło. Większość miała choroby współistniejące.
Z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że koronawirusa w całym kraju stwierdzono dotąd u 34 154 osób. 1 444 osób chorych na COVID-19 zmarło.
Dzisiaj w kraju zajętych jest przez chorych na COVID-19 1 797 łóżek szpitalnych (48 mniej niż wczoraj). 86 pacjentów przebywa pod respiratorem (3 więcej niż wczoraj). Kwarantanną objęte są 83 460 osoby (2143 mniej niż wczoraj), a nadzorem epidemiologicznym - 14 469 (742 mniej niż wczoraj).
20 897 osób ozdrowiało. Od wczoraj koronawirusa pokonało 349 osób.