W meczu 8.  kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz przegrał w Immobile Łuczniczce z E.Leclerc Radomką Radom 2:3 (28:26, 25:17, 22:25, 13:25, 13:15).

Zaskakującej porażki doznały dzisiaj siatkarki Pałacu. Podejmowały przedostatnią drużynę tabeli, która z rozegranych dotąd 10 spotkań wygrała zaledwie jeden. Bydgoszczanki, podbudowane zwycięstwem 3:1 w Kaliszu z Energą MKS-em były zdecydowanym faworytem spotkania z Radomką Radom.

Jednak już pierwszy set pokazał, że kaliszanki będą walczyć w Bydgoszczy o każdą piłkę. Pałacanki dość szczęśliwie wybroniły, przegrywając 23:24, piłkę setową i dopiero w grze na przewagi zdobyły pierwszy punkt. W drugiej partii przyjezdne tylko do stanu 13:13 stawiały gospodyniom opór. W drugiej części seta dominacja Pałacu nie podlegała dyskusji.

W trzecim secie na pozycji odrabiającego straty były już gospodynie. To się udawało do połowy partii (15:15), ale potem Radomka odskoczyła na kilka punktów i przewagi nie pozwoliła już rywalkom zniwelować.

W czwartym secie gra Pałacanek się załamała. Bydgoszczanki grały jak nowicjuszki, a radomianki poszły za ciosem.  W tie-breaku działy się dziwne rzeczy. Gospodynie zaczęły go katastrofalnie (1:8), po zmianie stron przeszły metamorfozę i doprowadziły do remisu (13:13). Finisz należał jednak do przyjezdnych i Pałac doznał zaskakującej porażki.

Już we wtorek, 10 grudnia, Pałac rozegra kolejny ligowy mecz. Zmierzy się w Pile z Eneą PTPS-em.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - E.Leclerc Radomka Radom 2:3 (28:26, 25:17, 22:25, 13:25, 13:15)

Pałac: Ziółkowska, Stencel, Mazurek, Ziółkowska, Vanzurova, Fedusio, Jagła (libero) oraz Rapacz, Biedziak

Radomka: Lazcano, Szpak, Bałucka, Azizova, Mucha, Szczepańska-Pogoda, Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Bałuk, Zaborowska