W meczu 20. kolejki Tauron Ligi siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz sprawiły dużą niespodziankę i pokonały w Łodzi Grota Budowlanych 3:1.  MVP: Aleksandra Dascalu (Polskie Przetwory Pałac).

Dwa pierwsze sety bydgoszczanki wygrały z faworyzowanymi gospodyniami nadzwyczaj łatwo. Trzecia partia to był już zacięty pojedynek, który zakończył się grą na przewagi. Pałacanki miały dwie piłki meczowe, ale więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które seta zakończyły, wygrywając pierwszego setbola.

Czwarta partia miała zdumiewający przebieg. Budowlane rozpoczęły z wielkim impetem, obejmując prowadzenie 8:2. Bydgoszczanki jednak nie spasowały i systematycznie zmniejszały prowadzenie łodzianek. Po doprowadzeniu do remisu (17:17), końcówka seta należała do Pałacanek. O zwycięstwie Pałacu zdecydowały skuteczne ataki Dascalu i Bidias.

Siatkarki Pałacu na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej zajmują 9. miejsce  w tabeli. Bydgoską drużynę wyprzedza Energa Kalisz, mająca jeden punkt więcej. Bydgoszczanki podejmą w Łuczniczce lidera Developres SkyRes Rzeszów i na wyjeździe zmierzą się z Legionovią, która zgromadziła 31 punktów i ma 5 punktów więcej od Energi i 4 punkty więcej od Pałacu. Energa podejmie u siebie Legionovię i zagra na wyjeździe z wiceliderem tabeli Radomką Radom.

Taki meczowy układ najmniej szans na awans do play-off daje Pałacowi, ale dopóki piłka  grze wszystko jest jeszcze możliwe.

Grot Budowlani Łódź - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 1:3 (18:25, 21:25, 28:26, 19:25)

Grot Budowlani: Poreda, Jones-Perry, Lewandowska, Damaske, Fedusio, Centka, Stenzel (libero) oraz Lisiak, Michalak, Kędziora, Górecka.

Polskie Przetwory Pałac: Michalewicz, Bidias, Hawryła, Dascalu, Żurowska, Ziółkowska, Jagła (libero) oraz Mazurek.