Siatkarki Pałacu przegrały we własnej hali z Treflem Proximą Kraków w trzech setach.

Mecz zgodnie z terminarzem Ligi Siatkówki Kobiet miał się odbyć w Krakowie, ale ze względu na brak możliwości zorganizowania tego spotkania, działacze Proximy Trefla poprosili o zmianę. Działacze Pałacu zgodzili się i tak mecz rozegrany został w Łuczniczce.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami od prowadzenia bydgoszczanek, które dość szybko objęły prowadzenie 8:3. To nie speszyło beniaminka ligi i krakowianki bardzo szybko odrobiły straty (9:9). Od remisu 12:12 gospodynie ponownie odskoczyły na kilka punktów (20:15), ale seta skończyć nie potrafiły. Gra Pałacu załamała się przy prowadzeniu 23:19. Niezwykle skutecznymi atakami błysnęła wtedy Kinga Hatala, która zdobyła 4 punkty i wyprowadziła przyjezdne na prowadzenie 25:24. Po błędzie Kuligowskiej pierwszy set się skończył.

W drugiej odsłonie krakowianki pokazały na jak wiele je stać. Bydgoszczanki kroku rywalkom dotrzymały do remisu 4:4. Potem Trefl złapał swój rytm gry, a Pałacanki dość nieporadnie próbowały zatrzymać rozpędzone rywalki. Do pracy zabrały się gdy przegrywały 6:18(!). Na nawiązanie walki było już jednak za późno

.Trzeci set choć był bardziej wyrównany, to inicjatywę dalej miał Trefl. Ostatni punkt dający bydgoszczankom remis zdobyła Różyńska (13:13). Potem przyjezdne odskoczyły na kilka punktów i prowadzenie w meczu nie zmieniło się już do końca meczu.

Porażka Pałacu spowodowała spadek w tabeli na 7. miejsce, a zwycięstwo Treflowi Proximie dało awans na miejsce 11.

Pałac Bydgoszcz - Trefl Proxima Kraków 0:3 (24:26, 17:25, 21:25)

Pałac: Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Szczygioł, Nickowska (libero) oraz Jagła (libero), Maternia, Różyńska, Fedusio, Wenerska

Trefl Proxima: Talas, Słonecka, Jaroszewicz, Paszek, J. Łukasik, Hatala, Wysokińska (libero) oraz Kulig (libero), Brzezińska, Clement