W piątym meczu grupy E Pucharu Europy koszykarki Artego Bydgoszcz przegrały ze szwedzkim zespołem Lulela BBK 78:82. Dla podopiecznych trenera Tomasza Herkta jest to pierwsza porażka w tych rozgrywkach, a dla drużyny ze Szwecji pierwsze zwycięstwo!

W Szwecji Artego wygrało z Luleą BBK 72:62. Bydgoszczanki na cztery dotąd rozegrane spotkania w grupie E wygrały wszystkie. Dorobek dzisiejszych rywalek bydgoszczanek był odwrotny - przegrały wszystkie rozegrane mecze.

Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała niespodzianki. Do przerwy osiągnęły 13-punktową przewagę. Tymczasem w trzeciej kwarcie gra bydgoszczanek się załamała. Zdobyły zaledwie 11 punktów, oddając inicjatywę rywalkom. W ostatnich 10 minutach meczu gospodynie poprawiły skuteczność, ale nie na tyle, by wygrać mecz.

W drugim meczu tej grupy rozegranym w środę turecki Galatasaray  przegrał we własnej hali z rumuńskim ACS Sepsi 70:78.

Artego Bydgoszcz - Lulea BBK 78:82 (23:16, 22:16, 11:25, 22:25).

Artego: Elżbieta Międzik 18, Kateryna Rymarenko 17, Brianna Kiesel 14, Laura Miskiniene 11, Jennifer O`Neil 9, Karolina Poboży 6, Karina Michałek 3.

Lulea BBK: Natisha Hiedeman 31, Ivey Slaughter 18, Milica Jovanovic 10, Chioma Nnamaka 9, Jenny Sodersten 6,  Josefin Versterberg 5, Matilda Ekh 3

Ostatnie grupowe spotkanie koszykarki Artego rozegrają 4 grudnia w Turcji z Galatasaray. Pierwszy mecz tych zespołów w Bydgoszczy zakończył się zwycięstwem Artego 79:75.