W Poznaniu koszykarze Astorii pokonali Biofarm Basket 71:62. O wygranej zadecydowała ostatnia kwarta, którą bydgoszczanie wygrali 14:6. Historia dość zaskakująco się powtórzyła. Astoria była zdecydowanym faworytem spotkania, ale goście skopiowali jej wyczyn z Poznania i w Bydgoszczy ostatnią kwartę wygrali dziewięcioma punktami, co dało im w meczu zwycięstwo.

Do 35. minuty mecz był wyrównany. Na 5 minut 27 sek. przed końcem Szyttenholm wyprowadził Astorię rzutem za 2 punkty na prowadzenie 62:60. Końcowe 5 minut poznaniacy jednak wygrali 16:6 i dwa punkty należały do nich.

Po porażce bydgoszczanie spadli na 8. miejsce w tabeli, a poznaniacy awansowali na 13.

Astoria Bydgoszcz – Biofarm Basket Poznań 68:76 (18:22, 17:15, 19:16, 14:23)

Astoria: Robak 15, Mazur 13, Fatz 8, Laydych 8, Szyttenholm 8, Grod 7, Kutta 5, Lewandowski 4, Barszczyk 0.

Biofarm Basket: Metelski 21, Bręk 15, Fiszer 9, Wieloch 8, Kurpisz 5, Ryżek 5, Szydłowski 5, Szymczak 5, Stankowski 3, Smorawiński 0.