Chemik jest już pewny awansu do III ligi, ale w pierwszym finałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski przegrał w Toruniu 2:5 z Elaną.

Elana objęła prowadzenie w 22 min., kiedy po strzale z dystansu do siatki trafił  Damian Lenkiewicz. 120 sekund później Maciej Kot wyrównał, a jeszcze przed przerwą bydgoszczanie wyszli na prowadzenie, gdy po rzucie rożnym gola samobójczego strzelił Paweł Karbowiński.

Po przerwie to Elana zagrała lepiej. W 53 min.  wyrównał Mariusz Stąporski, a w ostatnim kwadransie spotkania torunianie zdobyli jeszcze trzy bramki, które stawiają ich w bardzo korzystnej sytuacji przed rewanżem. Ten odbędzie się w przyszłą środę w Bydgoszczy.

Po porażce w Toruniu do piłkarzy Chemika dotarła wiadomość o ich awansie do III ligi. W zaległym meczu 18. kolejki Polonia Bydgoszcz zremisowała na wyjeździe z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie 3:3. Po 30 dotychczas rozegranych meczach Chemik zgromadził 73 punkty i ma 9 punktów przewagi nad drugą Polonią i trzecią Kujawianką Izbica Kujawska. Rywale nie mają już szans odrobić straty, bo rozegrali jeden mecz więcej i mają gorszy od Chemika bilans meczów bezpośrednich.

Finał  Okręgowego Pucharu Polski
Elana Toruń - Chemik Moderator Bydgoszcz 5:2 (1:2)
bramki: Damian Lenkiewicz 22', Mariusz Stąporski 53', Patryk Aleksandrowicz 75', 88', Daniel Ciechański 80' - Maciej Kot 24', Paweł Karbowiński 42' (sam.).