Siatkarze Łuczniczki pokonali dzisiaj w Bydgoszczy AZS Częstochowa 3:1. Pierwszy mecz w Częstochowie akademicy wygrali tylko 3:2 i to oni walczyć będą  w barażu o utrzymanie w PlusLidze.

Łuczniczka wygrała z AZS-em Częstochowa  dwumecz, którego stawką było 15. miejsce w PlusLidze. Bydgoszczanie po przegranym meczu w Częstochowie 2:3 musieli odrabiać straty i to się dzisiaj udało.

Pierwszy set dostarczył kibicom dużą dawkę nerwów. Dragan Mihajlović pierwszy czas wziął przy prowadzeniu gości 6:3. Pomogło, bydgoszczanie odzyskali koncentrację, a po atakach  Filipiaka i Katicia, bloku Jana Nowakowskiego i asie serwisowym Yudina wyszli na prowadzenie 12:8. Potem pozbierali się goście. Szymura był nie do zatrzymania, a sekundował mu w ataku Grebeniuk i goście w końcówce prowadzili jednym punktem. Yudin źle zaserwował i pierwszy set należał do częstochowian.

W drugim secie goście dotrzymali bydgoszczanom kroku tylko na początku (4:4).Gdy po błędach akademików i skutecznych atakach Filipiaka i Yudina gospodarze objęli prowadzenie 10:5 z tonu nie spuścili do zdobycia 25. punktu.

Opór AZS-u w trzecim secie trwał dłużej (10:10). Potem dzięki znakomitej postawie w ataku najlepszego zawodnika na boisku, Bartoszowi Filipiakowi, bydgoszczanie odskoczyli w końcówce na cztery punkty (19:15) i do końca trzymali już rywali na bezpieczną odległość.

Czwarty set okazał się ostatnim. Goście nie wytrzymali presji, a uskrzydleni bydgoszczanie dominowali na parkiecie od początku (4:1). Filipiakowi dzielnie w zdobywaniu punktów sekundował Katić, a udane akcje w bloku Wojciecha Jurkiewicza wywoływały oklaski na trybunach (12:6). Goście zdobyli się jeszcze na zryw i zniwelowali część przewagi Łucznczki (15:13), ale odpowiedź  gospodarzy była miażdżąca i seta bydgoszczanie wygrali z wyraźną przewagą.

Rywalem częstochowian w meczu barażowym o utrzymanie w PlusLidze będzie Aluron Warta Zawiercie, a radość z faktu, że nie spotka to bydgoszczan została uwieczniona przez naszego fotoreportera.

Łuczniczka Bydgoszcz - AZS Częstochowa 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:17)

Łuczniczka: Nowakowski, Katić, Jurkiewicz, Yudin, Filipiak, Sieńko, Czunkiewicz (libero) oraz Bobrowski, Sacharewicz

AZS: T. Kowalski, Moroz, Buniak, Szymura, Grobelny, Janus, A. Kowalski (libero) oraz Polański, Wawrzyńczyk, Buczek, Szlubowski