Zawodniczka AZS UKW Bydgoszcz, Oliwia Szabelska, wygrała w Poznaniu zawody Pucharu Polski Juniorów we florecie.

W sobotę, 21 października, w Poznaniu odbył się drugi w tym roku turniej Pucharu Polski Juniorów we florecie.  W zawodach  zwyciężyła Oliwia Szabelska (AZS UKW Bydgoszcz), która w walce finałowej pokonała Aleksandrę Jeglińską (UKS de La Salle Gdańsk). Na kolejnych miejscach uplasowały się Katarzyna Matysiak (Warta-Muszkieterowie Poznań) oraz Magdalena Ławska (Wrocławianie).

Miesiąc temu, 23 września, podczas pierwszych zawodów Pucharu Polski Oliwia Szabelska zajęła drugie miejsce.  Już niebawem bydgoszczanka stanie przed kolejnym wyzwaniem. 28 października będzie  reprezentować barwy Polski podczas zawodów Pucharu Świata w Bochum (Niemcy).