W meczu 13. kolejki PlusLigi niespodzianki nie było w Łuczniczce. Wyżej notowane ONICO Warszawa  pokonało Chemika Bydgoszcz 3:1.

Podopieczni Jakuba Bednaruka sprawili w tym sezonie nie jedną niespodziankę, pokonali i PGE Skrę Bełchatów, i Jastrzębski Węgiel na Ślasku. Z ONICO Warszawa nie dali jednak rady i przegrali z wiceliderem tabeli 1:3. Mimo porażki bydgoszczanie utrzymali 7. miejsce w tabeli.

Pierwszy set wlał wiele nadziei w serca kibiców. Od początku na parkiecie rządzili gospodarze (5:2). Goście po dwóch asach serwisowych Kwolka wyrównali stan meczu (6:6) i rozpoczęła się zacięta walka o każdy punkt, która trwała do samej końcówki pierwszej partii (21:21). Lepiej za przyczyną bloku Morozau i asa serwisowego Filipiaka finiszował Chemik i było 1:0.

W drugim secie goście się rozegrali. Na ataki Vigrassa, Araujo Rodriguesa, Kwolka i Łukasika bydgoszczanie odpowiadali z rzadszą częstotliwością i ONICO doprowadziło do wyrównania.

Trzecia i czwarta partia miała podobny przebieg, jak druga. Mecz toczył się  pod dyktando przyjezdnych. Podopieczni Stephane'a Antigi po objęciu kilkupunktowego prowadzenia, kontrolowali przebieg gry w obu setach aż do zwycięstwa.

Jeszcze w tym roku, 28 grudnia, Chemik rozegra pierwszy mecz rundy rewanżowej. W Bełchatowie zmierzy się z PGE Skrą.

Chemik Bydgoszcz - ONICO Warszawa 1:3 (25:22, 18:25, 19:25, 19:25)

Chemik: Lipiński, Margarido, Kovacević, Szalacha, Filipiak, Morozow, Kowalski (libero) oraz Gryc, Lesiuk.

ONICO: Kwolek, Brizard, Łukasik, Wrona, Vigrass, Araujo, Wojtaszek (libero) oraz Nowakowski.