XI Dni Muzyki Dawnej będą trwały tydzień ? od 10 do 17 marca. Na zaproszenie Akademii Muzycznej do Bydgoszczy przyjadą wirtuozi dawnych instrumentów, takich jak pianoforte, flet treverso czy trąbka naturalna. W trakcie imprezy odbędą się również pokazy tańca dworskiego.

?Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, odpowiada na ważne i aktualne potrzeby muzycznego środowiska, wiążąc się z coraz większym zapotrzebowaniem rynku na muzyków posiadających rozeznanie i kompetencje w zakresie stylistyki przedromantycznej oraz ukazuje efekty prac badawczych pracowników i studentów Katedry Klawesynu, Organów i Muzyki Dawnej AMFN? ? zapowiadają organizatorzy.

Zajęcia poprowadzą wybitni specjaliści w dziedzinie muzyki dawnej ? zarówno z kraju, jak i z zagranicy: Christine Schornsheim (Niemcy) – klawesyn, pianoforte, Romana Agnel (Francja, Polska) – taniec dworski, choreografia, historia sztuki, Irmgard Schaller (Austria, Niemcy) – barokowe skrzypce i altówka, Michael Schmidt-Casdorff (Niemcy) – flet traverso, Markus Möllenbeck (Niemcy) – wiolonczela barokowa, Anton Birula (Rosja, Polska)- lutnia, Tomasz Ślusarczyk – trąbka naturalna, Urszula Bartkiewicz – klawesyn, Radosław Marzec – organy, Dorota Zimna – basso continuo, Dariusz Brojek ? taniec dworski, Zbigniew Koczorowski ? stroje i temperacje historyczne.

Wśród wykładów, które prowadzone będą w tych dniach w Akademii znajdą się między innymi : ?Ekspresja tańców barokowych, ?Notacja tańców barokowych? czy ?Muzyka cerkiewna I Rzeczypospolitej od XV – XVIII w.?.

Ponadto w Sali Koncertowej im. prof. R. Sucheckiego odbędą się dwa wieczorne koncerty, w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy:

  • 11 marca o godz. 19.00 Koncert Inaugurujący XI Dni Muzyki Dawnej z udziałem Orkiestry Katedry KOMD, Chóru Kameralnego oraz solistów (skrzypce barokowe i altówka, teorba, gitara barokowa)
  • 12 marca o godz. 19.00 CCXLIII Bydgoski Wtorek Muzyczny prezentujący różnorodny repertuar przeznaczony na zespoły kameralne oraz na orkiestrę z udziałem nie tylko dawnych instrumentów smyczkowych, lecz również instrumentów dętych (flety traverso, oboje barokowe, trąbki naturalne).
  • Akademia Muzyczna
  • 10 – 17 marca
  • Wstęp wolny