Po pięciosetowym meczu siatkarki Pałacu przegrały w Łodzi z ŁKS-em 2:3.

Niezwykle obiecująco ligowe zmagania w Lidze Siatkówki Kobiet rozpoczęły siatkarki Pałacu. W inauguracyjnym meczu omal nie wygrały w Łodzi z aktualnym wicemistrzem Polski, ŁKS-em Commerceconem.

W pierwszym secie prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Bydgoszczanki przegrywały 9:12, ale po fali skutecznych ataków Polak Balmas przeskoczyły rywalki na 16:13 i tego prowadzenia nie oddały do wygrania seta. Łodzianki w końcówce pod rząd obroniły cztery setbole. Jednak seta zakończył w ostatnim momencie skuteczny atak Krzywickiej.

W drugim secie podrażnione gospodynie rozpoczęły rewelacyjnie i po objęciu prowadzenia 9:1 nie pozwoliły wybić się z uderzenia aż do jego wygrania. Trzeci set miał już bardziej wyrównany przebieg, ale kroku wicemistrzyniom Polski bydgoszczanki dotrzymały do remisu 10:10.

Mylił się jednak ten, kto sądził, że czwarty set to będzie postawienie kropki nad "i" przez ŁKS. To Pałacanki ruszyły do natarcia i objęły prowadzenie 6:1. Jednak łodzianki szybko doprowadziły do remisu (7:7) i do stanu 20:20 mecz falował i prowadzenie przechylało się to na jedną, to na drugą stronę. Po meczu nie było nawet gdy ŁKS-owi do wygrania meczu brakowały dwa punkty (23:20).  Wtedy nastał czas Fedusio, która najpierw zdobyła punkt po ataku, a potem trzema asami serwisowymi pod rząd doprowadziła do remisu w setach.

Tie-break Pałac zaczął znakomicie (5:2, 8:3). Do kontrataku gospodynie poderwała serwisowym asem Wójcik. Końcówka meczu była dramatyczna, ale kluczowe dwie piłki po remisie 13:13 należały do ŁKS-u. Pałac zdobył w Łodzi punkt i to jest duży sukces odnowionej bydgoskiej drużyny!

9 listopada Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zmierzy się w Łuczniczce  z aktualnym mistrzem Polski, Chemikiem Police.

ŁKS Commercecon Łódź - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2 (23:25, 25:18, 25:17, 24:26, 15:13)

ŁKS: Nichol, Bociek, Bidias, A. Wójcik, Efimienko-Młotkowska, Alagierska, Strasz (libero) oraz Korabiec, M. Wójcik.

Pałac: Misiuna, Mazurek, Fedusio, Krzywicka, Polak-Balmas, Pahor (libero) oraz Kuligowska, Ziółkowska.