W meczu 20. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał w Łuczniczce  #VolleyWrocław 3:0.

Podopieczne Piotra Mateli nie zwalniają tempa. Na finiszu rundy zasadniczej siatkarskiej ekstraklasy  w trzech setach pokonały dzisiaj #VolleyWrocław. Zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Losy pierwszego seta ważyły się do samego końca. Lepiej mecz zaczęły wrocławianki (5:7). Potem inicjatywę przejęły gospodynie. Skuteczne ataki Polak-Balmas i Ziółkowskiej wyprowadziły w końcówce bydgoszczanki na prowadzenie (21:18). Wtedy jednak zaczęły się prawdziwe emocje. Ziółkowska zniszczyła zagrywkę, a  w ataku pomyliła się Krzywicka, a gdy asem popisała się Rasińska, przyjezdne wyszły na prowadzenie (21:22). W końcówce wrocławianki miały dwie piłki setowe, ale bydgoszczanki wytrzymały presję i seta asem serwisowym zakończyła Różyńska.

Drugi set był podobny do pierwszego. Lepiej zaczęły wrocławianki (4:7). Bydgoszczanki odpowiedziały serią sześciu punktów zdobytych z rzędu, zakończoną dwoma blokami Różyńskiej (10:7). Potem do końca partii utrzymywały nad rywalkami 3-4-punktowy dystans.

W trzeciej odsłonie prowadzenie do remisu 12:12 zmieniało się pięciokrotnie. Do 22:22 kibice obserwowali wyrównany mecz, a drużyny zdobywały punkt za punkt. W końcówce skutecznością błysnęła Gałucha (atak i blok) i trzy punkty były na koncie Pałacanek.

MVP: Ewelina Krzywicka (Bank Pocztowy Pałac).

W przedostatniej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet bydgoszczanki po raz ostatni zaprezentują się w rundzie zasadniczej w Łuczniczce w sobotę, 2 marca w meczu z Legionovią Legionowo. Początek spotkania o godz. 18:00.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - #VolleyWrocław 3:0 (27:25, 25:20, 25:23)

Bank Pocztowy Pałac: Mazurek, Balmas, Misiuna, Krzywicka, Gałucha, Ziółkowska, Jagła (libero) oraz Kuligowska.

Volley Wrocław: Murek, Rasińska, Soter, Gajewska, Potokar, Łozowska, Kuziak (libero) oraz Pancewicz (libero), Wołodko, Piśla.