W meczu 6. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Pałac Bydgoszcz pokonał w Łuczniczce BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0.

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu wygrały dzisiaj trzeci mecz z rzędu. W konfrontacji z czwartym zespołem tabeli Ligi Siatkówki Kobiet nie miały dużych problemów ze zwycięstwem w trzech w trzech setach.

Na początku pierwszego seta bielszczanki zaskoczyły gospodynie i  łatwo osiągnęły wysokie prowadzenie (2:9).  Wtedy jako pierwsza w zespole Pałacu skuteczność w ataku pokazała Krzywicka i przewaga BKS-u zaczęła topnieć (5:9). Do dwóch skutecznych ataków Krzywicka dodała dwa asy serwisowy i bydgoszczanki wróciły do gry (9:11). Wymiana ciosów trwała do końca seta. Pałacanki do wyrównania doprowadziły w jego końcówce (21:21). Wtedy punkt z serwisu Misiuny poderwał bydgoszczanki do zwycięskiej końcowej rozgrywki.

W drugiej odsłonie miejscowe dominowały na parkiecie niepodzielnie. Znakomicie funkcjonował blok Pałacu. Świadczy o tym sześć punktów zdobytych po bloku, w tym cztery Misiuny! Atak bydgoszczanek też funkcjonował bez zarzutu i set zakończył się pogromem rywalek (25:11).

W trzeciej partii bielszczanki dotrzymały kroku bydgoszczankom tylko w pierwszej fazie seta  (5:5). Potem były dwa punkty z bloku Misiuny i Ziółkowskiej i Pałac odskoczył rywalkom. Gdy po serwisowych dwóch asach Ziókowskiej przewaga urosła do 15:9, wiadomo było, że trzy punkty zostaną w Bydgoszczy.

Już w najbliższą niedzielę, 2 grudnia, siatkarki  Pałacu czeka niezwykle ciężka przeprawa. Pojadą do Łodzi na mecz z trzecimi w tabeli Budowlanymi. Ale Pałac też pnie się w tabeli i po zwycięstwie z Bielsko-Białą awansował na 6. miejsce!

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:11, 25:21)

Bank Pocztowy Pałac: Balmas, Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Fedusio, Jagła (libero);

BKS Profi Credit:  Nowicka, Różański, Herelova, Moskwa, Konieczna, Mucha, Maj-Erwardt (libero) oraz Krajewska, Jagodzińska, Wellna.