Siatkarki Pałacu w kiepskim stylu zakończyły pierwszą część fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. W 13. kolejce przegrały w Łuczniczce z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3.

Siatkarki Pałacu udanie rozpoczęły rozgrywki ligowe, ale w ostatnich meczach spisują się słabo. W dzisiejszym meczu z KSZO walczyły przez niepełne dwa sety.

W pierwszym secie wyrównana  walka o każdy punkt trwała do zdobycia przez Pałac 25. punktu. Do remisu 22:22 gra toczyła się przy przewadze przyjezdnych. Gdy wysuwały się na dwu-trzypunktowe prowadzenie (12:15, 16:19), Pałacanki kontrowały i doprowadzały do remisu (15:15, 19:19). Najmocniejszą kontrę gospodynie wyprowadziły, gdy przegrywały 20:22. Krzywicka zdobyła wtedy trzy punkty pod rząd, punkt dołożyła Różyńska i zdeprymowane rywalki po własnym błędzie (pomyliła się w ataku Miros) przegrały seta.

W drugim secie walka dalej toczyła się punkt za punkt, z tym że to bydgoszczanki uciekały na dwa-trzy punkty, a przyjezdne niwelowały różnicę. Skuteczne w ataku były Krzywicka i Maternia. Gdy Pałac prowadził 22:19 nic nie zapowiadało czekającej gospodynie katastrofy. Ale to właśnie był moment przełomowy meczu. Kolejne cztery punkty zdobył KSZO i w grze na przewagi pokonał bydgoszczanki.

W trzecim secie bydgoszczanki dotrzymały kroku rywalkom do remisu 16:16. Cztery punkty pod rząd, w tym dwa asy z serwisu Stroiwąs dały KSZO prowadzenie, którego ostrowianki nie oddały do końca partii. W czwartym secie bydgoszczanki nie podjęły już walki i mecz przegrały w słabym stylu. Pałac wystąpił w meczu z KSZO  bez dwóch podstawowych zawodniczek, Sandry Szczygioł i Marty Ziółkowskiej.

Pierwszą część rundy zasadniczej Pałac kończy na 10, miejscu w tabeli tuż nad strefą spadkową. Za tydzień Pałac podejmie w Łuczniczce trzeci w tabeli Developres SkyRes Rzeszów. W tym meczu zdobycie choćby jednego punktu byłoby sukcesem bydgoszczanek.

Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (25:22, 25:27, 20:25, 11:25)

Pałac: Mazurek, Misiuna, Różyńska, Kuligowska, Maternia, Krzywicka, Jagła (libero) oraz Świder, Nickowska (libero), Fojucik

KSZO: Wojtowicz, Biedziak, Wańczyk, Miros, Skrzypkowska, Soter, Pawlukowska (libero) oraz Łyszkiewicz, Markiewicz (libero), Stroiwąs, Ciesielczyk