Siatkarki Pałacu sprawiły dzisiaj dużą radość kibicom. Pokonały w Łuczniczce faworyzowany wrocławski Impel 3:1.

Już w pierwszym meczu nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet Pałac pokazał, że nie będzie statystą w pojedynkach z najlepszymi drużynami ekstraklasy. Punkt zdobyty w Rzeszowie w meczu z brązowymi medalistkami Polski nie był przypadkowy. Debiut w Łuczniczce wypadł jeszcze lepiej. Po dziewięciu latach przerwy, Piotr Makowski poprowadził dzisiaj siatkarki Pałacu jako trener do efektownego sukcesu z drużyną, która w ubiegłym sezonie zajęła 4. miejsce w Polsce.

Początek spotkania był wyrównany, pełen błędów po obu stronach. Bydgoszczanki szybciej uporządkowały grę i po atakach Szczygioł, Misiuny i Krzywickiej wyszły na trzypunktowe prowadzenie (11:8). Drużyna  z Wrocławia doprowadziła do remisu (12:12), ale zaraz potem, po serii zagrywek  Marty Ziółkowskiej ponowne ataki Szczygioł, Misiuny i Krzywickiej rozbiły obronę Impelu (18:12). Set wygrany różnicą 9 punktów pokazał moc Pałacu.

W drugiej partii bydgoszczanki do remisu doprowadziły dopiero przy stanie 17:17. Wcześniej zarysowała się kilkupunktowa przewaga wrocławianek (6:9, 11:15). Pałac odrobił straty po pojawieniu się na parkiecie Katarzyny Wenerskiej, która uspokoiła grę w rozgrywaniu kontr Pałacanek po przyjęciu zagrywki.  Po zaciętej walce w końcówce seta punkty zdobyte po ataku i bloku Misiuny dały Pałacowi drugi punkt w setach.

Trzeci set należał do przyjezdnych. Szybko zdobyły przewagę (1:4). Bydgoszczanki  doprowadziły do wyrównania (8:8) i do remisu 20:20 gra była wyrównana. Ostatnie piłki w secie lepiej rozegrał Impel i zdobył pierwszy punkt.

W czwartym secie Pałacanki od razu zasygnalizowały, że nie chcą tie-breaka. Z impetem ruszyły do ataku, a do skutecznych Szczygioł, Krzywickiej i Misiuny dołączyła Kuligowska i na tablicy było 11:4! Impel już się w meczu nie podniósł, a bydgoszczanki w imponującym stylu wywalczyły trzy punkty. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Natalia Misiuna.

Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław 3:1 (25:16, 26:24, 21:25, 25:16)

Pałac: Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Fedusio, Szczygioł, Nickowska (libero) oraz Wenerska, Kuligowska, Różyńska, Świder

Impel: Nichol, Szczurowska, Murek, Gałucha, Łozowska, Chojnacka, Stenzel (libero) oraz Gierak, Wawrzyniak, Wołodko