Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonały Eneę PTPS Piła 3:0 (25:15, 25:21, 25:14) w meczu drugiej kolejki TAURON Ligi. MVP Emilia Mucha.

Pałac i PTPS rozpoczęły nowy sezon TAURON Ligi od porażek. Bydgoszczanki przegrały w Radomiu z Radomką 0:3, a pilanki we własnej hali z Energą Kalisz, też 0:3.

Rywal zza miedzy dobrze wszedł w mecz i gospodynie musiały odrabiać stratę (3:5). Po zagrywce Różyńskiej Pałacanki doprowadziły do remisu (6:6). Przyjezdne dotrzymały tempa bydgoszczankom do 11:10. Po imponującej serii Pałac odskoczył na (17:11) i set został wygrany do 15.

W drugiej partii zacięta walka toczyła się do remisu 18:18. Wcześniej częściej na prowadzeniu była drużyna z Piły. Atak Muchy wyprowadził na prowadzenie Pałac (19:18), a potem po trzech zagrywkach najlepszej  zawodniczki meczu zwiększyły przewagę do 4 punktów. 25, punkt II seta też był autorstwa Emilii Muchy i Pałac prowadził 2:0.

W trzeciej odsłonie bydgoszczanki dyktowały warunki gry  od początku, coraz efektowniej prezentując się w ataku. Emocji nie było już wiele, bo gospodynie i tę partię wygrały lekko i szybko.

W kolejnym ligowym meczu Pałac 5 października w Bielsku Białej zmierzy się z BKS-em Stalą.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:21, 25:14)

Pałac: Hawryła, Mazurek, Żurowska, Różyńska, Dascalu, Mucha, Jagła (libero), Lijewska

PTPS: Skrzypkowska, Kucharska, Kubacka, Wystel, Łyszkiewicz, Gawlak, Pawłowska (libero), Bodasińska (libero), Gądek, Welna, Bartkowska.