Pałac rozegrał dzisiaj 14. mecz w ORLEN Lidze i po raz 14. przegrał. Dla nowego trenera Adama Grabowskiego był to debiut w Łuczniczce. Niestety, nie wypadł dobrze. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej walczą o miejsce w pierwszej czwórce po fazie zasadniczej, bydgoszczanki zamykają tabelę z dorobkiem zaledwie 2 pkt., które zdobyły po dwóch porażkach 2:3. Tę różnicę w trzech setach wygranych przez przyjezdne było widać aż nadto.

Pierwszy set nie przyniósł emocji. Wobec ataków ze skrzydła, wybranej najlepszą zawodniczką meczu, Katarzyny Koniecznej bydgoszczanki były bezradne. Jedynie ofiarne obrony Anny Korabiec mogły poderwać miejscowe do walki, ale nic takiego nie zobaczyliśmy. 10:25 po pierwszym secie mogło przygnębić kilkuset najwierniejszych kibiców Pałacu.

Druga odsłona meczu kompletnie zaskoczyła. Dąbrowianki przekonane, że zwycięstwo samo wpadnie im w ręce, srodze się rozczarowały. Przy serwisie Marty Biedziak od wyniku 0:2 pałacanki nie zmieniły ustawienia do pierwszej przerwy technicznej i objęły prowadzenie 8:2. Nagły zwrot w meczu natchnął je do odważnej i co ważne skutecznej gry, a dąbrowiankom nie pomogły przerwy w grze zarządzane przez ich trenera. Wywalczonej przewagi nie oddały do końca, a pokonanie rywalek do 18 musiało dać wiele do myślenia znawcom kobiecej siatkówki.

W trzecim secie pałacanki tylko na początku próbowały stawić opór. Gdy przy stanie 5:8 siatkarki wróciły na parkiet gra gospodyń posypała się jak w pierwszym secie. Patrycja Polak i Zuzanna Czyżnielewska raziły nieskutecznością, a rywalki z Zagłębia odzyskały rytm gry. Siatkarki Pałacu natomiast straciły i koncept, i ochotę do walki. Przegrana 12:25 jest najlepszym komentarzem ich postawy.

W czwartym secie Pałac też się “nie pozbierał”. Fatalne przyjęcia, przestoje w grze, ataki bez wiary i szybkości nie mogły przynieść powodzenia. 16:25 i mecz łatwo oddany rywalkom.

Więcej zdjęć: TUTAJ

Pałac Bydgoszcz – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (10:25, 25:18, 12:25, 16:25)

Pałac: Polak, Biedziak, Skorupa, Czyżnielewska, Fojucik, Misiuna, Korabiec (libero) oraz Twardowska, Dybek, Bałdyga, Śmieszek

MKS: Mancuso, Piekarczyk, Dziękiewicz, Konieczna, Zakreuskaya, Sobolska, Urban (libero), Strasz (libero) oraz Kaliszuk, Cemberci, Staniucha-Szczurek