W meczu 6. kolejki Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonał beniaminka Jokera Świecie 3:1. MVP: Aleksandra Dascalu.

Pierwszy set meczu Pałacu w Świeciu z beniaminkiem ligi był bardzo wyrównany. Choć bydgoszczanki rozpoczęły od prowadzenia 5:1, to gospodynie szybko odrobiły stratę (9:9) i gra punkt za punkt utrzymywała się do rozstrzygającej rozgrywki (22:22). Kluczowy punkt (22:24) dający setbola po zagrywce Ziółkowskiej zdobyła najlepsza zawodniczka meczu Dascalu.

W drugiej partii bydgoszczanki od pierwszej akcji narzuciły swój styl gry. Szybko odskoczyły rywalkom na pięć punktów (3:8) i zdobytej przewagi już nie oddały. Seta wygrały bardzo wysoko 25:15.

W trzecim secie role się odwróciły. Bydgoszczanki popełniały proste błędy i siatkarki Jokera wyszły na prowadzenie 9:2. Choć potem bydgoszczanki odrobiły stratę (12:12), to w samej końcówce po długiej serii remisowych wymian, w grze na przewagi, przegrały partię.

Czwarty set okazał się ostatnim. Po wyrównanym początku (2:2), Pałacanki systematycznie budowały przewagę i seta, a także mecz wygrały łatwo i pewnie.

Joker Świecie - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 1:3 (23:25, 15:25, 26:24, 15:25)

Joker: Urbanowicz, Kukulska, Sikorska, Wenerska, Urban, Jurczyk, Nowacka (libero) oraz Marcyniuk, Nowak (libero);

Polskie Przetwory Pałac: Dascalu, Ziółkowsdka, Hawryła, Żurowska, Michalewicz, Bidias, Jagła (libero) oraz Mucha.