Siatkarki Pałacu przegrały arcyważny mecz z rywalem zza miedzy, Eneą PTPS-em Piła 1:3. Do końca rundy zasadniczej zostały cztery spotkania, a nadziei na uratowanie się przed degradacją coraz mniej.

Pierwszy set bydgoszczanki wygrały. Wyżej notowane w tabeli pilanki (5. miejsce w tabeli) dotrzymały kroku gospodyniom do remisu 5:5. Dobrze grające w ataku Kuligowska i Krzywicka wyprowadziły bydgoszczanki na 5-punktowe prowadzenie (10:5) i Pałac pierwszy set dość łatwo wygrał.

W drugiej partii Pałacanki utrzymywały przewagę nad rywalkami aż do wyniku 19:16. Wtedy gra gospodyń się załamała. O przegranej w secie zadecydowało pięć z rzędu przegranych piłek (19:22).

W trzeciej odsłonie tylko na początku rozgrywki bydgoszczanki po błędach rywalek i skutecznej w ataku Kuligowskiej dominowały na parkiecie (5:2). Po tak dobrym wstępie nastąpiło załamanie. Rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu (5:7) i do końca seta bydgoszczanki były tłem dla skutecznych rywalek.

W czwartej partii prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Gospodynie nie wykorzystały jednak szansy na doprowadzenie do tie-breaka, bo mimo prowadzenia 24:21 nie wykorzystały trzech setboli, a w późniejszej grze na przewagi ostatecznie przegrały 31:33.

Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej Pałac zajmuje 13. miejsce w tabeli. Dwa punkty więcej mają Budowlane z Torunia, które dzisiaj wywalczyły jeden punkt w wyjazdowym meczu z KSZO. Wyrwanie się z 13. lokaty, która oznacza degradację, będzie  coraz trudniejsze, bo układ gier na finiszu ligi wydaje się korzystniejszy dla torunianek (np. zmierzą się outsiderem ligi MKS-em Dąbrowa Górnicza).

Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła 1:3 (25:19, 21:25, 16:25, 30:32)

Pałac: Mazurek, Misiuna, Kuligowska, Krzywicka, Różyńska, Maternia, Nickowska (libero) oraz Wenerska, Fojucik, Fedusio, Świder

PTPS: Trnić, Babicz, Bosković, Wilk, Różycka, Walker, Wilk, Łysiak (libero) oraz Urban, Szubert, Stencel